Oblicza miłości. Przekonaj mnie

Tom 1 cyklu Oblicza miłości

Podejmując się nowego czytelniczego wyzwania przeczytania książki debiutującej autorki Pani M. F. Mosquito pt. ''Przekonaj mnie'' z Cyklu: Oblicza miłości (tom 1) nie sądziłam, że to będzie nieczytany przeze mnie dawno gatunek literatury- erotyka.

Abym mogła, nieco lepiej zapoznać się z losami występujących w tej oto książce głównych bohaterów to zainteresował mnie na samym początku zamieszczony na samym końcu okładki opis, który to przykuł moją uwagę oraz zaprojektowana przez Panią Izabelę Surdykowską- Jurek bardzo ładna okładka, która na pierwszy rzut oka daje wiele do myślenia.

Lubię czytać książki autorów, którzy rozpoczynają swoją drogę udanym debiutem, ale musi on spowodować u mnie to coś, co wciągnie mnie, na tyle, abym mogła w dalszym ciągu poznawać historię bądź też nie.

Zazwyczaj gatunek literatury erotyk wzbudza na zainteresowanie wśród tych czytelników, którzy czują ją z takim prawdziwym mocnym jej zainteresowaniem i szukają, w niej czegoś wyjątkowego to ta książka jest jedną wielką zagadką do odkrycia już właściwie od samego początku.

Główną bohaterką w tej książce jest Aleksandra. Pracuje zawodowo w agencji reklamowej. Jest niezależna finansowo. Na co dzień w relacjach męskich ma dystans, ale czy to wystarczy, aby mogła znowu na nowo poczuć luz i się szczęśliwie zakochać. Podoba mi się w niej, że mimo przeciwności losu potrafi być odważna i wyrażać bezpośrednio swoje zdanie analizując je. W trudnych sytuacjach może liczyć na przyjaciół Gośkę, Huberta, Daniela. Poznaje również nowego mężczyznę, ale on złamie ten balast, który jest mocno zakorzeniony w jej trudnej do pokonania przeszłości?

Nadany książce tytuł mi się podoba z tego względu, że ukrywa się pod nim walka charakterów bohaterów, którzy będą musieli udowodnić, że potrafią postawić na swoim pomimo tego, że nie wszystkim może się to podobać.

Nie zabraknie w przeprowadzonych rozmowach z bohaterami poczucia humoru, które podoba mi się, gdyż zostało one trafnie dopasowane do nich.

Ujęło mnie to, że autorka jest taka nowoczesna i zna dobrze swoich bohaterów.

Owszem każdy z opisywanych 61 rozdziałów wciąga, ale tak, że chce się czytać tę książkę i wraz z Aleksandrą przeżywać jej przygody pełne zwrotów akcji i podejmowania niełatwych decyzji.

Uważam, że jest to udany debiut autorki.

''Książkę otrzymałam z Klubu Recenzenta serwisu na kanapie.pl''.

Warto przeczytać tę książkę.

Informacje dodatkowe o Oblicza miłości. Przekonaj mnie:

Wydawnictwo: Amare