Ostatnie pięć dni

Jestem świeżo po lekturze książki i ciągle nie mogę przestać o niej myśleć. Wywarła na mnie niesamowite wrażenie, nie wiem jak ja bym postąpiła na miejscu Mary. To przez co przechodziła zmagając się z chorobą albo drwiną otoczenia było dla mnie wstrząsające. Autorka przytacza jak łatwo kogoś ocenić, że jest pod wpływem alkoholu lub innych środków oburzających nie zastanawiając się głębiej nad tym,że przyczyna tkwi w nieuleczalnej chorobie. W książce poznaje się także historie Scotta, który jest ojcem zastępczym dla 9-letniego Curtisa. Scott ogromnie przywiązuje przywiązuje się do chłopca, dlatego ciężko mu będzie się rozstać z Curtisem a ma pięć dni na to, aby przygotować się na rozstanie z podopiecznym. Jestem pozytywnie zaskoczona debiutem autorki. Bohaterowie są dobrze nakreśleni, jak zwykli ludzie, których można spotkać na swojej drodze. Z uwagą śledziłam zmagania Mary z chorobą, jak trudno jej jest się pogodzić z utratą samodzielności. Wątek Scotta jest mniej wstrząsający, ale wzruszyła mnie więź jaką nawiązał z Curtisem. Rozwiązanie jego sprawy zaskoczyło mnie, bo kiedy już byłam pewna końca, nastąpił zwrot akcji, ale o tym już trzeba przeczytać. Interesującym dodatkiem do książki jest internetowe forum, na którym bohaterowie pod nickami zwierzają się ze swoich problemów. Poruszająca książka o zmaganiu się ze śmiertelną chorobą, trudzie związanym z opieką zastępczą oraz o trudnych wyborach. Czy wybór bohaterki był egoizmem czy poświęceniem? Warto przeczytać tę zapadającą w pamięć i pełną refleksji książkę.

Informacje dodatkowe o Ostatnie pięć dni:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-04-16
ISBN: 978-83-7961-203-1
Dodał/a opinię: Deutschland191

Zobacz opinie o książce Ostatnie pięć dni

Kup książkę Ostatnie pięć dni