Piwnica

~ Rafał wraz z Aneta to młodzi pełni pasji oraz planów na przyszłość pracownicy firmy ochroniarskiej, która stacjonuje w bardzo starym budynku spółdzielni mieszkaniowej przy ulicy 3-maja.
Podczas jednej z nocnych zmian, obydwoje doświadczają dziwnych nadprzyrodzonych sytuacji, wzbogaconych o przerażające dźwięki wydobywające się prosto z piwnicy, które dziwnym trafem powtarzają się tylko wtedy kiedy Rafał ma swoją zmianę.

Po pewnym czasie i po kilku spekulacjach, długiej wymianie zdań, obydwoje stwierdzają, że są osobami podatnymi na kontakty z duchami, dlatego też na własna rękę postanawiają przeprowadzić śledztwo, które doprowadza ich do zagadki sprzed ponad czterdziestu lat.
Czyli do prawdziwych okoliczności śmierci młodej kobiety która,najprawdopodobniej została zamurowana w piwnicy spółdzielni mieszkaniowej.

Aneta i Rafał nie mają pojęcia, że ich pochodzenie wraz ze skrzętnie skrywanymi tajemnicami rodzinnymi, są punktem zapalnym do rozwiązania brutalnej zagadki z przeszłości, sięgającej barbarzyńskich czasów || wojny światowej..
Co próbuje odkryć przed nimi duch zmarłej kobiety?
Jakie tajemnice skrywają rodziny Anety i Rafała?
Czy młoda para jest w jakimś stopniu jest ze sobą spokrewniona?
Czy pomimo wnikliwego śledztwa, zdążą poznać prawdę?

~ "PIWNICA" Magdaleny Zimniak to zaskakujący mix gatunkowy, w którym fabuła wraz z dwiema ramami czasowymi, realnie nakreślonymi retrospekcjami, mistrzowsko splata ze sobą elementy dramatu, sensacji, kryminału, powieści obyczajowej czy nawet horroru, co nadało dreszczyku i krzty mrocznego klimatu w celu poznania prawdziwej zagadki sięgającej czasów || wojny światowej.
~ Cała opowieść zaczyna się dość niewinnie, kiedy to dwójka znajomych z pracy podczas jednej z nocnych zmian doświadcza na własnej skórze sił nadprzyrodzonych.
Wszystko można było by w jakiś sposób logicznie wytłumaczyć, gdyby nie fakt, iż duch zmarłej kobiety pojawia się na każdej zmianie Rafała i próbuje nakierować go na informacje o swojej śmierci.
Czyli zdarzeń, które miały miejsce na przełomie drugiej wojny światowej.
To właśnie ten okres czasu wraz z przykrymi okolicznościami stały się kluczem w celu rozwiązania tej brutalnej zagadki, która nie pozwala "spocząć duchowi zmarłej".
Zbrodni, którą niektórzy chcieli by zabrać ze sobą do grobu.
~I tak dzięki naszym bohaterom, krok po kroku wnikamy w mroczną historie ich przodków w której dużą rolę odegrało życie dwóch sióstr.
Kobiet, które w dobie trwającej wojny wielokrotnie stawały przed niekoniecznie dobrymi wyborami. Chcąc ratować swoją rodzinę, kiedy to śmierć i głód czekała tuż za rogiem.
Wybuch wojny, wykańczająca tułaczka, walka o pożywienie, ochrona swojej kobiecości, wielkie tajemnice, sekrety, paniczny strach, poświęcenie prawdziwej miłości, to tylko część okoliczności, które wpłynęły na nieuchwytny los tych dwojga kobiet...
~"Piwnica" to powieść niezwykle emocjonująca, klimatyczna, historia od której ciężko się oderwać, gdyż ujmująca, momentami nawet przerażająca fabuła, obezwładnia, a jednocześnie wywołuje ciary.
Jest to tak naprawdę opowieść o której się nie zapomina, gdyż podłoże psychologiczne naszych bohaterów na tle wydarzeń historycznych, przeplatanych z współczesnością, odkrywa przed nami ludzkie dramaty, traumy i skrzętnie skrywane rodzinne tajemnice, które pochłonęły to co najcenniejsze, czyli ludzkie życie...
~Polecam całym sercem gdyż nietuzinkowe połączenie kilku gatunków działa pobudzająco na naszą wyobraźnię.
Gwarantuje wam, że w tej historii każdy z was znajdzie, "to coś" tylko dla siebie.
Polecam. J.K.

Informacje dodatkowe o Piwnica:

Wydawnictwo: Skarpa Warszawska
Data wydania: 2022-11-09
Dodał/a opinię: zaczytanamatka_z

Zobacz opinie o książce Piwnica

Kup książkę Piwnica

No, cóż, gościu niewiele sobie przypominał. Pamięć miał dziurawą. Albo nie był z bratem tak blisko jak powiedziała pani Anna. Lub kłamał. Wszyscy kłamali. Pradziadek Anety. Klara. Rafał też kłamał. Dlaczego Bawarski miałby być wyjątkiem? Sekret. Każdy chronił swój sekret. Lub czyjś.

- Tutaj się zrelaksowała. W Warszawie bywa spięta.

- W Warszawie każdy bywa spięty.

Willa
Magdalena Zimniak0
Okładka ksiązki - Willa

"Willa” to przede wszystkim mocne wizerunki kobiet oraz pasjonująca dramatyczna historia, a właściwie dwie: historia miłości i świętej zdrady Ewy...

Gra poza prawem
Magdalena Zimniak0
Okładka ksiązki - Gra poza prawem

Dorota ma dwadzieścia lat. Nigdy nie opuściła domu, nie ma dostępu do telefonu ani internetu. Ola jest młodą bibliotekarką, wychowanką domu dziecka. Zmaga...