Po drugiej stronie różdżki. Autobiografia

Recenzji tej książki nie mogło zabraknąć na moim blogu. Już w chwili zapowiedzi, wiedziałam, że muszę ją przeczytać i nie mogłam się doczekać aż trafi w moje ręce. Już jako dziecko zaczytywałam się w książkach J.K. Rowling i od razu mówię, że uwielbiam przygody Harry’ego i reszty jego ekipy – zarówno książkowe jak i filmowe. Po drugiej stronie różdżki to tytuł, o którym ostatnio jest dość głośno i który jest naprawdę dobrze oceniany na portalach literackich. Czy słusznie? Czy koleś po trzydziestce może napisać interesującą autobiografię? Pewnie nie każdy, ale Tom Felton to potrafi, a trzeba przyznać, że jako jedna z postaci ze świata Harry’ego Pottera ma to i owo do powiedzenia. Po drugiej stronie różdżki to świetnie napisana autobiografia – lekka, słodko-gorzka z nutą optymizmu. Tom ma naprawdę lekkie pióro, dzięki czemu jego książkę czyta się ekspresowo. W pewnym momencie ma się wrażenie, że czytamy opowieść dobrego kumpla, który w swojski, żartobliwy i nieprzerysowany sposób opowiada nam różne perypetie ze swojego życia. Co jest dużym plusem, ponieważ nie mamy wrażenia, że autor na siłę się wywyższa, wybiela czy buduje dookoła własnej osoby otoczkę splendoru. Z autobiografii Feltona wyłania się obraz sympatycznego faceta, który jest przeciwieństwem filmowego Malfoya. Popełniał błędy, nigdy nie był świętoszkowaty, ale kto ich nie popełnia. W tej książce znajdziecie sporo prywaty, ale równie sporo – a może nawet więcej – ciekawostek z planów filmowych w tym z Harry’ego Pottera. Kolejnymi plusami tej książki są: twarda oprawa, okładka, która robi dobrą robotę oraz zamieszczone w środku zdjęcia – te z kolei są idealnym uzupełnieniem tego o czym autor pisze.
Podsumowując: Po drugiej stronie różdżki to lektura obowiązkowa dla wszystkich potteromaniaków i fanów Toma Feltona. Książka jest naprawdę warta uwagi, pełna anegdot, ciekawostek i życiowych perypetii a to wszystko napisane w prosty i przystępny sposób. Jeśli jesteście ciekawi, jaki jest prawdziwy Tom Felton i jak pogodził życie czarodzieja i mugola to koniecznie przeczytajcie.

Informacje dodatkowe o Po drugiej stronie różdżki. Autobiografia:

Wydawnictwo: Albatros