Po drugiej stronie strachu

Tom 1 cyklu Po drugiej stronie strachu

Główna bohaterka, Blake Blue to młoda kobieta, która jest oczkiem w głowie swojego ojca, milionera Olafa. Po rozstaniu z byłym chłopakiem trochę się załamała. Nadużywanie alkoholu i narkotyków nie jest jej obce. Jednak w Nowym Jorku poznaje Maxa, niebieskookiego, który wzbudza w niej takie uczucia, o których by siebie nawet nie podejrzewała. Na prośbę ojca wraca do Barcelony, a tam poznaje Falo, który wywraca jej życie do góry nogami. Dodatkowo nie do końca pamięta swoją przeszłość. Czasem ma jakieś przebłyski bądź sny, które mieszają się jej w głowie. Jednak czy to są urywki z przeszłości? A może to wizje z przyszłości?

Muszę przyznać, że na początku nie mogłam się wciągnąć w czytanie tej historii. Jednak prawdopodobnie to moja wina, bo zabrałam się za czytanie dwóch książek jednocześnie i możliwe, że nie poświęciłam tej powieści wystarczająco dużo uwagi. Gdy zanurzyłam się już w ten świat, zauważyłam naprawdę ciekawie wykreowane postacie.

Na pierwszy rzut mamy główną bohaterkę, która może wzbudzać skrajne emocje i nie każdemu przypadnie ona do gustu. Młoda, piękna i bogata. Świat stoi przed nią otworem, a sama uważa, że wszystko jej wolno. Zdaje sobie sprawę jak działa na facetów. Do końca sama nie wie czego chce, jest rozdarta między dwoma mężczyznami. Dodatkowo nie widzi problemu w częstym upijaniu się aż do utraty przytomności. A zapomniałabym dodać, że odniosłam wrażenie, że gdzieś w tym wszystkim Blake się pogubiła i próbuje odgadnąć kim tak naprawdę jest.

Druga ciekawa postać na którą chciałabym zwrócić waszą uwagę to Falo. Przystojny mężczyzna, który z jednej strony jest mroczny, lecz z drugiej też pragnie miłości. Przyznam, że jego relacja z Blake miała w sobie to coś, między nimi dosłownie iskrzyło.

Trochę zabrakło mi w książce tych elementów fantasty, bo mieliśmy tu jedynie delikatne wzmianki, które w dalszym ciągu mi nic nie wyjaśniły. Lecz domyślam się, że z racji, iż to tom pierwszy, to wszystkie niewyjaśnione rzeczy będą rozwiązywane w kolejnych częściach. Według mnie książka mogłaby być też troszeczkę krótsza.

W tej powieści znajdziecie dużo gorących scen erotycznych, kilka tajemnic do rozwiązania, oraz nie jeden sekret. Jak już wyżej wspominałam ta książka to romans z delikatnym nawiązaniem do fantasty.

Autorce, życzę weny w pisaniu kolejnych części historii i z ciekawości sięgnę po drugi tom, by przekonać się jak dalej potoczą się losy Blake Blue.

Informacje dodatkowe o Po drugiej stronie strachu:

Wydawnictwo: Gielzak.pl
Data wydania: 2021-10-08
Dodał/a opinię: MrsBookBook

Zobacz opinie o książce Po drugiej stronie strachu

Kup książkę Po drugiej stronie strachu

Życie wróciło, tylko czekało, aż mu na to pozwolę.

W końcu to facet, a oni są tak prości w obsłudze, że tego nawet nie ma co analizować.