Przeznaczona diabłu tom II

Wybuch bomby był początkiem wielkich zmian w życiu Alessie i Antonia. Kiedy kobieta budzi się w szpitalu, widzi wujka, który przedstawia jej pewną propozycję. Opowiada jej o tym, co czuł do jej matki, jak nie może sobie darować tego, co się stało. Chce pomóc jej w ucieczce i chociaż początkowo się wacha, ostatecznie decyduje się na zniknięcie. Robi to nie dla siebie, ale dla synka, którego nosi pod sercem. Pragnie dla niego innego życia, z dala od niebezpieczeństwa, z dala od mafii. Antonio nie może się pogodzić ze śmiercią żony i nienarodzonego synka. Już wcześniej był Diabłem, jednak teraz jest dużo gorszy. Żyje zemstą, a każdy, kto w jakiś sposób przyczynił się do tej tragedii, ginie w męczarniach.
Mija pięć lat, kiedy tajemnica Alessie wychodzi na jaw. Jest na wakacjach wraz z synkiem i wpada na Antonia. Mężczyzna początkowo jest mocno zszokowany, po chwili czuje ogromne szczęście, jednak ono szybko zamienia się w złość. Jego ukochana go oszukała, zmieniła jego życie w piekło, zabrała mu syna i możliwość patrzenia na ważne chwile w jego życiu. Nie zamierza słuchać jej wyjaśnień, nie zamierza jej przebaczać, jednocześnie nie ma zamiaru zabierać swojemu synowi matki. Oboje wracają z nim do kraju i zamieszkują w jego willi. Dla wszystkich będą to ogromne zmiany. Czy sobie z nimi poradzą? Alessie nigdy nie przestała kochać, teraz wie, że jej decyzja była błędem. Pragnie wytłumaczyć mężowi, dlaczego to zrobiła, odzyskać go. Tylko czy to jest możliwe? Czy Antonio będzie umieć przebaczyć? Co jeszcze stanie się w życiu tej dwójki? Czy ich miłość była na tyle silna, aby pokonać wszystkie przeciwności?

Pierwszy tom zdecydowanie mi się podobał i bardzo cieszę się, że nie trzeba było długo czekać na kontynuację. Powrót do świata Alessie i Antonia był bardzo udany. Historia okazała się ciekawa, wciągająca i to na tyle, że od książki ciężko było się oderwać. Akcja dość sprawnie poprowadzona, ze zwrotami, które potrafiły mnie zaskoczyć. To opowieść o tym, jaki wpływ na życie mają nasze decyzje, o próbie naprawienia błędów, odzyskania miłości, a jednocześnie o niebezpieczeństwie, porachunkach mafijnych. Jest to jedna z tych książek, przy których według mnie nie da się nudzić. Podczas czytania towarzyszyło mi wiele emocji.
Zdecydowanie plusem dla mnie był fakt, że poznajemy nie tylko dalszą historię Alessie i Antonia, ale również Sam i pewnego ogra.

Bohaterowie pozostali ciekawi, dobrze wykreowani. Oboje trochę się zmienili, jednak te zmiany musicie odkryć sami. Nie mogę wam zdradzić więcej niż tyle, co w zarysie historii.

„Przeznaczona diabłu tom II” to książka z ciekawą, wciągającą, pełną emocji historią ze świata mafii. Mnie się podobała i z przyjemnością polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - Mama, żona - KOBIETA

Kup książkę Przeznaczona diabłu tom II

Córka Mafii. Elena
Aleksandra Możejko0
Okładka ksiązki - Córka Mafii. Elena

Pierwszy tom polskiej serii mafijnej „Dzieci mafii”! Elena Montenegro nigdy nie podejrzewała, że całe jej życie ulegnie zmianie w dniu zaręczyn...

Syn mafii. Nicolas
Aleksandra Możejko0
Okładka ksiązki - Syn mafii. Nicolas

Trzeci tom serii mafijnej ,,Dzieci mafii"! Nicolas Montenegro był idealną maszyną do zabijania. Szkolony od dziecka, aby nie znać litości i nigdy się...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis