Retorsja

Tom 2 cyklu Implikacja

"Pamiętaj, że wszystko, co uczynisz w życiu, zostawi jakiś ślad. Dlatego miej świadomość tego, co robisz..." (Paulo Coelho 'Być jak płynąca rzeka').

Przyszła w końcu pora na recenzję mojego pięknego, wrześniowego patronatu u wspaniałego i uzdolnionego człowieka jakim jest Tomek Brewczyński:)

Nie znacie jeszcze tego autora?
To na co czekacie?
Jego książki czekają na to byście je wzięli w swe łapki i przeczytali!😍

Książki autora przyciągają uwagę czytelnika już od samego patrzenia na niepowtarzalne okładki😍 A te tytuły... osobiście nie wiedziałam co oznacza słowo "Retorsja", dlatego pierwsze co zrobiłam musiałam poszukać w Internecie🙈

Obie pozycje jak stoją obok siebie to pięknie do siebie pasują tworząc jedną całość! I mam cichą nadzieję, ze to nie koniec przygód słynnego Jana Poniatowskiego i Sasanki😁 bo ja mam miejsce na półce przygotowane🙈

Jeżeli chodzi o treść...

Tomek ma piękny, literacki język. Posługuje się nim w taki sposób, że potrafi zaczarować czytelnika. Dobiera słowa w taki sposób, że nie sposób się od nich oderwać!

Tak też było ze mną!
Przepadłam 🙈

Jak Poniatowski i Sasanka znów na tropie rozwikłania pewnego morderstwa... W jednym z mieszkań znajdują ciało młodego i znanego im mężczyzny. Wszystko wkoło wskazuje na to, że popełnił samobójstwo. Lecz nie dla Poniatowskiego. Jemu coś tutaj nie pasuje zwłaszcza po tym jak zgłasza się do niego osoba prosząca o pomoc... czy mężczyzna da namówić się na śledztwo w tej sprawie?

Jeżeli chodzi o Sasankę-ona trzymała dalej swój poziom! Jest to postać, którą naprawdę bardzo polubiłam! Jest pozytywna i zakręcona sama w sobie😁 (też lubię sklep Mohito - Sasanka ma dobry gust😋😁).

I jeszcze jedno...
Autor umiejętnie potrafi poprowadzić całą akcję: zawsze pisze, kto występuje w danym fragmencie tekstu. Czasami trzeba bardziej pomyśleć, ponieważ nazwisk troszkę tutaj mamy😁 A do tego w tej części przeplata wydarzenia fragmentami z "dziewczyną i chłopakiem", które bardzo mnie zaintrygowały.... czytając je miałam ciarki na rękach...

Myślę, że więcej dodawać nie muszę...
Jestem dumna z tego patronatu i dziękuję Ci Tomku za to zaufanie jakim mnie obdarowałeś❤
Czekam na kolejne Twoje wspaniałe dzieła!😘

Informacje dodatkowe o Retorsja:

Kup książkę Retorsja

Kawa, zanim zginiesz
Tomasz Brewczyński 0
Okładka ksiązki - Kawa, zanim zginiesz

Maksymilian Czarny, trzydziestoletni barista, zostaje oddelegowany na weekendowe szkolenie do Malinowego Boru – zlokalizowanej z dala od miejskiego...

Implikacja
Tomasz Brewczyński0
Okładka ksiązki - Implikacja

Z trudem szła w mroźnym styczniowym wietrze... brocząca krwią, coraz słabsza. Jej widok wstrząsa Janem Poniatowskim, który z niedowierzaniem i zgrozą obserwował...