Ropuszki

Mamy tu pokaźny zbiór, bo pozycja składa się z aż czternastu opowiadań. Każde z nich jest cudownie inne i niezwykle wciągające.

Poza historiami o samej Dorze Wilk i Witkacym, kilkakrotnie spotykamy pewnego wampirzego księcia i przyjazne lub mniej anioły i demony.

Poza tym pojawia się też urocza nekromantka i wychowana przez wilki kotka, nie mówiąc o przygodach wilczego stada Dory.

Autorka z każdą historią dawała popis swojej wyobraźni, niesamowitego humoru i pomysłowości.

Tu się rozczulimy, tu pośmiejemy, a zaraz będziemy trzymani w napięciu, co się stanie.

Naprawdę starałam się wybrać takie moje "naj".

Nie da się.

Poza bardzo zmyślnie wykreowanymi postaciami i językiem, dzięki któremu teksty się po prostu pochłania, atutem są same pomysły autorki.

Połączenie zmiennokształtnej, pełnej temperamentu kotki wychowanej przez wilki z przechodzącym swoistą depresję wampirem - majstersztyk!

Sami zobaczcie, ona łączy wiedźmy, wampiry, wilkołakami, anioły i demony! I to w taki sposób, że to naprawdę działa!

Cały Thorn universe to coś niesamowitego!

Sama chciałabym w takim mieście mieszkać.

Także serdecznie wam "Ropuszki" polecam!

Informacje dodatkowe o Ropuszki:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2015-09-18
Dodał/a opinię: slownyswiatseraf

Zobacz opinie o książce Ropuszki

Kup książkę Ropuszki

Akuszer Bogów
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Akuszer Bogów

Wszystko, w co wierzyła, okazało się kłamstwem. Nie wie już, kim jest ani czemu przez większość życia karmiono ją bredniami. Była mistrzynią fałszywych...

Katia. Cmentarne love story
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Katia. Cmentarne love story

Miłość, śmierć i sprawiedliwość w Thornie Katia jest nekromantką, odkąd tylko pamięta. Cmentarze, śmierć i zmarli to stałe elementy w jej życiu. Cała...