Sara

Jestem świeżo tuż po lekturze książki. Ta książka was zaskoczy. Gatunek to kryminał, sensacja. Muszę przyznać, że ciężko zebrać myśli. Książka nie należy do łatwych, dodatkowo ma ok. 470 stron, które są podzielone na piętnaście rozdziałów. Rozdziały są przeskokami w czasie. Każdy z nich to jakaś data w historii naszego głównego bohatera Wojtka.

Wojciech jest polonista w liceum. Uczniowie go lubia bo ma niecodzienne podejście do nauczania i zależy mu na uczniach. W życiu osobistym jest podrywaczem, cynikiem i dość trudnym człowiekiem. Od lat utrzymuje kontakt z paczką znajomych ze studiów. To specyficzne towarzystwo. Wojtek uwielbia imprezy z alkoholem, kobiety i auta. Od lat wierny swojemu samochodowi "Salmie". Kiedy poznaje Inkę jego świat zmienia się. Zostaje mężem i ojcem, ale nadal nie stroni od kochanek. By utrzymać rodzinę, wraca do świata przestępczego. Czy to mu wyjdzie na dobre? Kiedy myślimy, że wszystko układa się jak najlepiej w jego życie wkracza Sara, która ostro namiesza.

Sara to młoda dziewczyna, która zostaje uczennica Wojtka. Początkowo nie mamy tu jej romansu z Wojtkiem, pojawia się on dopiero w trakcie. Sara jest dość dziwną osóbką. Po aferze w szkole ona i Wojtek zostają parę. Sara nalega na ślub, wyjazd, z czasem robi się bardziej wymagająca. Zabrani mu kontaktów z córką, zachowuje się nieracjonalnie. Im więcej dowiadujemy się o niej ty większe niedowierzanie. Kim jest tak naprawdę Sara?

Fabuła intrygująca, choć początkowo dość nudna. Jak uda nam się przebrnąć przez początki, potem akcja nabiera zupełnie innych torów. Historia jest mocna, pełna różnych przemyśleń, dziwnych zdarzeń. Książkę możemy podzielić na trzy etapy w życie Wojtka. Pierwszy to jego życie kawalerskie, to po ślubie z Inką oraz to po rozwodzie gdy związała się z Sarą. Każda część jest zupełnie inna, każda ma swoje drugie dno. Część pierwsza to jego życie rozrywkowe, imprezy z kumplami, przemyślenia, praca. Drugi etap życie rodzinę jest chyba najmniej ciekawe. Może dlatego, że dużo w nich miejsca mają przemyślenia głównego bohatera. Najciekawsza jest ostatnia część. Dużo się dzieje, jest sporo tragicznych wydarzeń, autor odkrywa przed nami karty z przeszłości Sary.

Bohaterowie są świetnie opisani. Język autora specyficzny. Książka jest mocna, nie każdemu przypadnie do gustu. Jest dość spora objętościowo czytając tą część dotycząca Wojtka i Inki możemy trochę zwątpić. Ale jeśli się nie poddamy dostajemy świetne zakończenie. Ostatni rozdział to jeden wielka huśtawka zdarzeń. To, co zaserwował nam autor zaskakuje. Książka nie jest dla tych, co lubią przeczytać lekka historie, nawet jeśli to kryminał. Książka jest mocna, kontrowersyjna, z dużą ilością opisów i przemyśleń. Książka to także debiut, który jest bardzo udany. Polecam

Informacje dodatkowe o Sara:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-03-22
Dodał/a opinię: lalkabloguje

Tagi: kryminał sensacja romans erotyk

Zobacz opinie o książce Sara

Kup książkę Sara