Serce w mundurze

🪖🪖🪖Recenzja przedpremierowa 🪖🪖🪖

Premiera 26.11.2021

"Serce w mundurze" - Agnieszka Karecka

Mało znana aktorka, która pragnie wielkich występów. Realia bycia w wojsku. Tajemnice, które kiedy wyjadą na światło dzienne mogą zniszczyć wszystko na co się pracowało. Dramaty wojny i tęsknota.

Klara, kochna teatr i grę aktorską. Marzy o byciu gwiazdą i graniu na wielkim ekranie. Niestety może tylko o tym pomarzyć. Kiedy trafia się okazja na zagranie roli w filmie, nie waha się ani chwili i podejmuje decyzje, która zmieni jej życie.
Nieustępliwa i zdeterminowana. Walczy o swoje i nigdy się nie poddaje. Aby osiągnąć to czego chce jest w stanie zrobić wiele.
Jest także bardzo uczynna i delikatna ale nie tak łatwo ją złamać.

Kapitan Nowak, przystojny żołnierz, który nie traktuje młodych ludzi, którzy dopiero przyszli do wojska, jak worki treningowe. Ma dla nich wiele wyrozumiałości ale potrafi być surowy.

Połączyło ich wojsko. Jakaś dziwna nić, dzięki której zaczęli normalnie rozmawiać i lepiej się poznawać. Umieli odgrodzić zycie wojskowe od tego co zaczyna ich łączyć. Może to była zbyt szybkie, ale może w ich przypadku zadziałała miłość od pierwszego wejrzenia ?
Scen intymnych nie ma, są tylko skradane pocałunki, one dodają uroku tej historii.

Książka czaruje już od pierwszych stron a z każdą kolejną kartką byłam coraz bardziej zachwycona. Motyw wojska i służby przestwionu naprawdę dobrze. Ukazuje ciężką pracę ludzi, którzy chcą walczyć za swój kraj. Pokazuje jak kobiety mają ciężko, są traktowane na równi z facetami ale czasami nawet gorzej.
Trud i siłę jaką muszą włożyć by być godnym żołnierza jest godne podziwu.

Pokazuje także, jak ważne jest spełnianie marzeń. Nie powinniśmy się przed nimi skrywać tylko o nie walczyć. Zrobić wszystko co w naszej mocy aby to osiągnąć.

Pokazuje, że tajemnice, które trzymane przez lata w puszcze mogą w niezbyt odpowiednim momencie wypłynąć i miev wpływ na życie wielu ludzi. Czasami może być to dobre rozwiązanie ale czasami nie. Jak będzie w tym przypadku??

Widać, że autorka włożyła w tę książkę wiele pracy, ponieważ oddała realia służby wojskowej, w moim mniemaniu bardzo dobrze. Poczułam się jakby tam była i przeżywała razem z bohaterką. Autorka wszystko stworzyła tak abyśmy jak najlepiej to wszystko zrozumieli. Wojsko. Marzenia. Pasję. Zaangażowanie. Miłość. Tajemnica.
Wszystkie te elementy to skład na bardzo dobrą książkę.
Kochani dajcie szansę tej historii, a odkryjcie dwa gorące i szczere serca skryte pod żołnierskim mundurem.
10/10🪖

Informacje dodatkowe o Serce w mundurze:

Wydawnictwo: JakBook
Data wydania: 2021-11-26
Dodał/a opinię: glinka_54_czyta

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Serce w mundurze

Kup książkę Serce w mundurze

Nie wierzyłam, że mogę sięgać po więcej, mając za sobą taki bagaż doświadczeń… błędów. Ale już teraz wiem, że to nie błędy definiują człowieka, ale umiejętność radzenia sobie z nimi. Przebaczania. I podnoszenia się po każdym upadku.

Widzę w jej oczach wahanie. Założę się, że jutro od rana mają próby, ale mimo wszystko powinnam dbać o relacje. Bo to one nas budują. Chronią i czynią lepszymi ludźmi. Nauczyłam się tego zbyt późno.

Kolory naszych serc
Agnieszka Karecka0
Okładka ksiązki - Kolory naszych serc

Sztuka jest dla Melanii wszystkim. Dla niej żyje, dzięki niej osiągnęła sławę i pieniądze. Artystka śmiało wychodzi do publiczności, jednak nie pozwala...

Stars Among Us
Agnieszka Karecka0
Okładka ksiązki - Stars Among Us

Siedemnastoletnia Hayley Anderson obrała sobie w życiu jeden cel – za wszelka cenę zostać lekarką. Jej idealny plan na przyszłość nagle staje pod...

Forget Me Not
Julie Soto