Serce w mundurze

Wydawnictwo: JakBook
Data wydania: 2021-11-26

Młoda aktorka, Klara, ma szansę zagrać rolę życia w wysokobudżetowej produkcji. Aby przygotować się do tego zadania, wstępuje do wojska, do służby przygotowawczej. Dziewczyna zmienia całkowicie swój sposób bycia, chociaż nie jest jej łatwo. Poznaje nowych ludzi, a także nieustannie walczy z własnymi słabościami. Nie jest prosto przystosować się do zimnego, zdyscyplinowanego środowiska, zwłaszcza że dowódca, pułkownik Zieniewicz, nie pała do niej zbyt wielką sympatią. Jedynie kapitan Nowak wydaje się jej sprzymierzeńcem, a Klara zauważa, że ona także zaczyna coś czuć do tego przystojnego i tajemniczego żołnierza. Czy młoda aktorka jest na tyle zdeterminowana, że może zagrać rolę swojego życia? A co, jeśli jej wrogowie i tajemnice z przeszłości będą to skutecznie utrudniać? Czy miłość, która narodziła się w koszarach, ma szansę na przetrwanie w normalnym świecie? I czy Klara będzie w stanie wybaczyć zadawnione krzywdy oraz błędy popełnione przez bliskich?

Porywający romans i dramat w jednym, plus niesamowity, do bólu prawdziwy klimat wojska. Ta historia porywa od pierwszych stron i pokazuje trudną drogę kobiet w mundurach.

Tagi: obyczajowe Romans dramat

Kup książkę Serce w mundurze

Opinie o książce - Serce w mundurze

Avatar użytkownika - annakubera
annakubera
Przeczytane:2021-11-25, Ocena: 5, Przeczytałam,
„Ludzie nie powinni tak nieumyślnie wchodzić do czyjegoś życia. Robić w nim bałaganu, a potem zwyczajnie, bez słowa wychodzić”. Młoda aktorka Klara popełniła w życiu kilka niefortunnych decyzji, przez które zamiast grać w wysokobudżetowych produkcjach, występuje na deskach teatru w drugoplanowej roli. Wszystko jednak się zmienia, kiedy pojawia się szansa zagrania głównej roli w filmie „Serce w mundurze”. Klara, aby przygotować się do roli wstępuje do wojska, do służby przygotowawczej, aby na własnej skórze przekonać się, jak to jest być jego częścią. Kobieta każdego dnia walczy ze swoimi słabościami, aby spełnić oczekiwania swoich przełożonych. Gdy wszystko jest już na dobrej drodze do osiągnięcia sukcesu, zostaje wydalona z wojska, a mama postanawia zdradzić jej swoją największą tajemnicę, która bezpośrednio jej dotyczy. Czy Klara okaże się na tyle zdeterminowana, by pomimo wszystkich życiowych rewelacji nie poddać się i zdobyć wymarzoną rolę życia? I jakie znaczenie w całej historii będzie miał przystojny kapitan Nowak?  Przeczytana jednym tchem. Nieodkładalna, nieprzewidywalna, wyjątkowa. W czasie lektury próbowałam przypomnieć sobie, czy czytałam już książki o podobnej tematyce i doszłam do wniosku, że w czytanych przeze mnie książkach pojawiał się wojskowy wątek, ale nie był tak dobrze połączony z zupełnie inną tematyką – w tym przypadku z aktorstwem, które miało w tym wypadku ogromne znaczenie ...
Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta

🪖🪖🪖Recenzja przedpremierowa 🪖🪖🪖

Premiera 26.11.2021

"Serce w mundurze" - Agnieszka Karecka

Mało znana aktorka, która pragnie wielkich występów. Realia bycia w wojsku. Tajemnice, które kiedy wyjadą na światło dzienne mogą zniszczyć wszystko na co się pracowało. Dramaty wojny i tęsknota.

Klara, kochna teatr i grę aktorską. Marzy o byciu gwiazdą i graniu na wielkim ekranie. Niestety może tylko o tym pomarzyć. Kiedy trafia się okazja na zagranie roli w filmie, nie waha się ani chwili i podejmuje decyzje, która zmieni jej życie.
Nieustępliwa i zdeterminowana. Walczy o swoje i nigdy się nie poddaje. Aby osiągnąć to czego chce jest w stanie zrobić wiele.
Jest także bardzo uczynna i delikatna ale nie tak łatwo ją złamać.

Kapitan Nowak, przystojny żołnierz, który nie traktuje młodych ludzi, którzy dopiero przyszli do wojska, jak worki treningowe. Ma dla nich wiele wyrozumiałości ale potrafi być surowy.

Połączyło ich wojsko. Jakaś dziwna nić, dzięki której zaczęli normalnie rozmawiać i lepiej się poznawać. Umieli odgrodzić zycie wojskowe od tego co zaczyna ich łączyć. Może to była zbyt szybkie, ale może w ich przypadku zadziałała miłość od pierwszego wejrzenia ?
Scen intymnych nie ma, są tylko skradane pocałunki, one dodają uroku tej historii.

Książka czaruje już od pierwszych stron a z każdą kolejną kartką byłam coraz bardziej zachwycona. Motyw wojska i służby przestwionu naprawdę dobrze. Ukazuje ciężką pracę ludzi, którzy chcą walczyć za swój kraj. Pokazuje jak kobiety mają ciężko, są traktowane na równi z facetami ale czasami nawet gorzej.
Trud i siłę jaką muszą włożyć by być godnym żołnierza jest godne podziwu.

Pokazuje także, jak ważne jest spełnianie marzeń. Nie powinniśmy się przed nimi skrywać tylko o nie walczyć. Zrobić wszystko co w naszej mocy aby to osiągnąć.

Pokazuje, że tajemnice, które trzymane przez lata w puszcze mogą w niezbyt odpowiednim momencie wypłynąć i miev wpływ na życie wielu ludzi. Czasami może być to dobre rozwiązanie ale czasami nie. Jak będzie w tym przypadku??

Widać, że autorka włożyła w tę książkę wiele pracy, ponieważ oddała realia służby wojskowej, w moim mniemaniu bardzo dobrze. Poczułam się jakby tam była i przeżywała razem z bohaterką. Autorka wszystko stworzyła tak abyśmy jak najlepiej to wszystko zrozumieli. Wojsko. Marzenia. Pasję. Zaangażowanie. Miłość. Tajemnica.
Wszystkie te elementy to skład na bardzo dobrą książkę.
Kochani dajcie szansę tej historii, a odkryjcie dwa gorące i szczere serca skryte pod żołnierskim mundurem.
10/10🪖

Po drugiej stronie jeziora
Agnieszka Karecka 0
Okładka ksiązki - Po drugiej stronie jeziora

Choć Mia Lang nie lubi hucznych imprez ani bycia w centrum uwagi, podczasswoich osiemnastych urodzin życzy sobie, aby w jej poukładanym dotąd życiu coś...

Po drugiej stronie jeziora. Część II
Agnieszka Karecka 0
Okładka ksiązki - Po drugiej stronie jeziora. Część II

Jak wysoką cenę jesteś w stanie zapłacić za wolność? Mia podjęła decyzję – nie chce wracać do prawdziwego świata, z którego pochodzi. Zamiast...