Serce w mundurze

Młoda aktorka, Klara, ma szansę zagrać rolę życia w wysokobudżetowej produkcji. Aby przygotować się do tego zadania, wstępuje do wojska, do służby przygotowawczej. Dziewczyna zmienia całkowicie swój sposób bycia, chociaż nie jest jej łatwo. Poznaje nowych ludzi, a także nieustannie walczy z własnymi słabościami. Nie jest prosto przystosować się do zimnego, zdyscyplinowanego środowiska, zwłaszcza że dowódca, pułkownik Zieniewicz, nie pała do niej zbyt wielką sympatią. Jedynie kapitan Nowak wydaje się jej sprzymierzeńcem, a Klara zauważa, że ona także zaczyna coś czuć do tego przystojnego i tajemniczego żołnierza. Czy młoda aktorka jest na tyle zdeterminowana, że może zagrać rolę swojego życia? A co, jeśli jej wrogowie i tajemnice z przeszłości będą to skutecznie utrudniać? Czy miłość, która narodziła się w koszarach, ma szansę na przetrwanie w normalnym świecie? I czy Klara będzie w stanie wybaczyć zadawnione krzywdy oraz błędy popełnione przez bliskich?

Informacje dodatkowe o Serce w mundurze:

Wydawnictwo: JakBook
Data wydania: 2021-11-26

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Serce w mundurze

Nie wierzyłam, że mogę sięgać po więcej, mając za sobą taki bagaż doświadczeń… błędów. Ale już teraz wiem, że to nie błędy definiują człowieka, ale umiejętność radzenia sobie z nimi. Przebaczania. I podnoszenia się po każdym upadku.

Widzę w jej oczach wahanie. Założę się, że jutro od rana mają próby, ale mimo wszystko powinnam dbać o relacje. Bo to one nas budują. Chronią i czynią lepszymi ludźmi. Nauczyłam się tego zbyt późno.

Serce w mundurze - opinie o książce

Klara Majewska jest młodą aspirującą aktorką w warszawskim teatrze. Pewnego dnia nadarza się okazja, by zaistnieć w świecie filmowym. Trafia jej się szansa zagrania roli w wysokobudżetowej produkcji "Serce w mundurze". Aby jak najlepiej przygotować się do roli postanawia porzucić teatr i wstąpić do wojska do służby przygotowawczej.
Okazuje się już na starcie, że to nie będzie bułka z masłem. Pułkownik Zieniewicz nie pała do niej sympatią. Jedynie kapitan Nowak zdaje się być po jej stronie. Już wkrótce okaże się, że nie to nie jest tylko jednostronne zainteresowanie.
   Klara w wojsku zmienia się całkowicie. Walczy ze swoimi słabościami i zdobywa tak cenne przyjaźnie.
   Jednak nic do dobre nie trwa wiecznie. Los postanawia zmienić bieg o sto osiemdziesiąt stopni.
   Jak ze wszystkim poradzi sobie Klara? Czy wypływające sekrety nie zniszczą jej? Czy uda jej się dostać upragnioną rolę? A co z Nowakiem? Jaką rolę w tym wszystkim odegra Zieniewicz?

Za mną dwa tomy serii "Po drugiej stronie jeziora". Byłam zachwycona stworzonym tam przez autorkę światem i bohaterami. Dlatego właśnie bez wahania sięgnęłam po trzecie książkowe dziecko mojej imienniczki. Byłam jej ogromnie ciekawa, szczególnie że motyw wojskowy jest sporadycznie wybierany przez rodzimych autorów. A szkoda, bo w przypadku romansów jest bardzo seksownie. Tak było i tym razem.
   Powieść od początku wciąga czytelnika niczym wir. Na start jak zaczęłam czytać tak mi podświadomość podsunęła film "Blondynka w koszarach". Tak mi się skojarzył w momencie, gdy czytałam zmagania głównej bohaterki w wojsku. Momentami śmiałam się do łez. Nie wiem czy taki był zamiar autorki ale bawiłam się wyśmienicie będąc bacznym obserwatorem zmagań głównej bohaterki. Wojsko to nie przelewki. Buzia sama się śmiała.
   Choć nie powiem, były też chwile pełne powagi, które wszystko równoważyły. Chwile grozy, które ściskały za gardło. Tak samo jak totalnie niespodziewane momenty pełne wzruszeń.
    Do tego dołączyła nutka romansu. Było widoczne między bohaterami niewidoczne przeciąganie. Ta czysta chemia i szczere uczucie. Moje serce się radowało mogąc uczestniczyć w zacieśnianiu się relacji. Niezwykle pięknej, aczkolwiek smutnej i pozostającą jedną wielką niewiadomą.
   Autorka w swojej najnowszej książce poruszyła wiele wątków. Zwróciła uwagę na wiele istotnych kwestii. Choćby takich jak wpływ przeszłości na obecne życie człowieka. Na relacje międzyludzkie i charakter ludzi. To, do czego są zdolni. Równie istotna jest walka o marzenia. Przy okazji mogłam z bliska przyjrzeć się próbom w teatrze i do nagrać. Zajrzeć za kulisy produkcji.
   Nie zabrakło również tajemnic i sekretów, które powodowały, że moja ciekawość stale rosła. I bardzo dobrze to wszystko razem wyglądało. Rozbudowane wątki, naturalne dialogi, świetni bohaterowie a wszystko utkane między romans i dramat. Spędziłam w powieścią naprawdę przyjemne chwile. Książkę czytałam z ogromną przyjemnością i wypiekami na twarzy. Jeszcze jeden plus daję za dużą czcionkę - oczy się tak szybko nie męczyły.
   Także jeśli jeszcze się zastanawiacie czy czytać, to ja Wam mówię że warto.

Polecam

Książka z prywatnej biblioteczki.

Avatar użytkownika - KopciuszekXXI
KopciuszekXXI
Przeczytane:2021-11-15, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

"W głowie huczy mi od natłoku wrażeń i sprzecznych emocji: strachu, ulgi, nadziei, ekscytacji. Czeka mnie nowe, zupełnie nowe."

Cytat pochodzi z książki "Serce w mundurze" A. Karecka. I choć jest to opis emocji bohaterki, to równie dobrze mogę się nim posłużyć by opisać swój stan po przeczytaniu powieści.

Książka jest romansem, ale nie znajdziecie tu gorących scen czy przydługich uczuciowych rozterek bohaterów. Idealnie wyważone są sprawy sercowe, co sprawia że po powieść mogą sięgnąć osoby, które nie przepadają za takim gatunkiem literackim 😉

Główna fabuła książki skupia się na Klarze, młodej aktorce, która chcąc spełnić marzenia musi poświęcić swoje dotychczasowe życie. Nie żeby była z niego wybitnie zadowolona... Trwa w próżni, zawieszona w obecnej pracy, która nie sprawia jej przyjemności, a jedynie daje pieniądze na życie. Wiele osób mogłoby utożsamiać się z taką sytuacją. Jednak dziewczyna postanawia wyrwać się z matni, i udowodnić sobie, jak i innym, że jest więcej warta niż im się wydaje.

Czasem trzeba zrobić krok w tył by pójść dwa na przód ❤️

Czas spędzony w wojsku sprawia, iż Klara zmienia się. Inaczej patrzy na przyszłość. Dostrzega inne wartości, a także uczy się życia z innymi. Może się to wydawać dziwne, ale spędzanie 24h z tymi samymi ludźmi przez kilka tygodni, sprawia że stają się drugą rodziną. Jej życie w jednostce nie jest łatwe. Musi walczyć ze swoimi słabościami, a także z tajemnicami jakie skrywa. Niestety ta walka nie zawsze jest równa... Mimo to, dobrze że są ludzie którzy przychodzą z pomocą 😍.

Gdyby nie podjęte działania, Klara nie poznałaby tylu wspaniałych ludzi, nie odkryła by największej rodzinnej tajemnicy, ani nie poznałaby pewnego Kapitana 😈.

Jednak nie liczcie, że to wszystko przyszło łatwo i przyjemnie. Życie to nie bajka...

Książkę czytałam z uśmiechem na twarzy. Przywoływała wiele miłych wspomnień z czasów szkoły. Powodowała szybsze bicie serca. Nie pozwalała się odłożyć na półkę póki nie skończyłam czytać 😂 Bardzo kibicowałam Klarze, i przeżywałam razem z nią wszystko to co musiała doświadczyć. Serce zamarło mi pod koniec książki... Co się wydarzyło? Nie powiem, sami musicie to przeczytać ❤️

Polecam szczerze książkę. Jest pełna humoru, ale i skrajnych emocji. Jest to podróż przez przemianę głównej bohaterki z młodej, nieśmiałej aktorki w dojrzałą, wiedzącą czego w życiu chce kobietę.

Avatar użytkownika - Mani4ksiazkowani
Mani4ksiazkowani
Przeczytane:2021-12-12,

Porywający romans i dramat w jednym, plus niesamowity, do bólu prawdziwy klimat wojska. Ta historia porywa od pierwszych stron i pokazuje trudną drogę kobiet w mundurach. Taka notatkę czytamy o opisie książki. Czyż nie brzmi ciekawie? Oczywiście, ale jak jest naprawdę.
Pierwsze co chciałabym nakreślić to przede wszystkim, że książka ta jest świeżością w papierowym świecie. Nie przypominam sobie, abym przeczytała podobna historię, połączona z inną tematyka. Ten proceder wyszedł bardzo dobrze autorce, bo ani wojsko, ani aktorstwo nie gra prymu. Wszystkiego dostajemy po równo.
Bohaterowie wykreowani w ciekawy sposób. Można było wczuć się w ich emocje, zaznajomić się z nimi i traktować ich po ludzku. Można by rzecz, że moglibyśmy nawet się zakolegować.
Pióro autorki to najważniejsza rzeczy w książce. Jeśli jest ono nudne i niczym nie przyciągające, to nawet najlepsza fabuła Was nie zaciekawi. Tutaj jest zupełnie inaczej. Autorka pisze lekko sprawiając, że nie jesteśmy w stanie odłożyć książki i do niej nie wrócić. Historia pełna zwrotów akcji, dramatów, niedopowiedzeń powoduje, że śledzimy nie tylko rozwijające się uczucie, ale również ich życiowe dramaty.
W całej historii śledzimy ogromną zmianę w zachowaniu bohaterów. Każda z sytuacji w jakich się znajdują, sprawia, że stają się innymi ludźmi. Dopiero rozwikłanie tajemnic i zrozumienie pewnych sytuacji pozwala im żyć pełnia życia.
Chcecie przeczytać romans w innej odsłonie, trochę nie spotykanej to z pewnością musicie sięgnąć po tę pozycję.
Za książkę dziękuję @jakbook.

Avatar użytkownika - annakubera
annakubera
Przeczytane:2021-11-25, Ocena: 5, Przeczytałam,

„Ludzie nie powinni tak nieumyślnie wchodzić do czyjegoś życia. Robić w nim bałaganu, a potem zwyczajnie, bez słowa wychodzić”.

Młoda aktorka Klara popełniła w życiu kilka niefortunnych decyzji, przez które zamiast grać w wysokobudżetowych produkcjach, występuje na deskach teatru w drugoplanowej roli. Wszystko jednak się zmienia, kiedy pojawia się szansa zagrania głównej roli w filmie „Serce w mundurze”. Klara, aby przygotować się do roli wstępuje do wojska, do służby przygotowawczej, aby na własnej skórze przekonać się, jak to jest być jego częścią. Kobieta każdego dnia walczy ze swoimi słabościami, aby spełnić oczekiwania swoich przełożonych. Gdy wszystko jest już na dobrej drodze do osiągnięcia sukcesu, zostaje wydalona z wojska, a mama postanawia zdradzić jej swoją największą tajemnicę, która bezpośrednio jej dotyczy. Czy Klara okaże się na tyle zdeterminowana, by pomimo wszystkich życiowych rewelacji nie poddać się i zdobyć wymarzoną rolę życia? I jakie znaczenie w całej historii będzie miał przystojny kapitan Nowak?

Przeczytana jednym tchem. Nieodkładalna, nieprzewidywalna, wyjątkowa. W czasie lektury próbowałam przypomnieć sobie, czy czytałam już książki o podobnej tematyce i doszłam do wniosku, że w czytanych przeze mnie książkach pojawiał się wojskowy wątek, ale nie był tak dobrze połączony z zupełnie inną tematyką – w tym przypadku z aktorstwem, które miało w tym wypadku ogromne znaczenie.

Bohaterowie byli bardzo dobrze wykreowani, mogliśmy ich dobrze poznać, wczuć się w ich emocje. Nie był to typowy romans z happy endem, a historia pełna zwrotów akcji, dramatów, niedopowiedzeń i ukrytych tajemnic. To wszystko razem sprawiło, że śledzić mogliśmy nie tylko wątek rozwijającego się uczucia, ale również dramatycznych wydarzeń, których w ogóle byśmy się nie spodziewali.

To, co mnie urzekło w tej powieści to niesamowita zmiana bohaterów. Każdy z nich miał w swoim życiu takie sytuacje, które sprawiły, że stali się zupełnie innymi ludźmi. Zamkniętymi, niedopuszczającymi do siebie innych, zimnymi i bezwzględnymi. Nie pozwalali dopuścić do siebie myśli, że też zasługują na to, aby być szczęśliwymi. Dopiero rozwiązanie pewnych tajemnic i poznanie pewnych historii sprawiło, że mogli oni poradzić sobie z demonami przeszłości, odmienić swoje życie i wreszcie odetchnąć pełną piersią.

Samo zakończenie było do przewidzenia, ale pięknie dopełniło całości. Pozwoliło nam poczuć, że jesteśmy świadkami skończonej i mimo wielu zakrętów losu, jednak szczęśliwej historii.

Osobiście polecam wszystkim, a szczególnie tym, którzy lubią romanse w niekonwencjonalnej odsłonie.

Współpraca z wydawnictwem JakBook.

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2021-11-21,

🪖🪖🪖Recenzja przedpremierowa 🪖🪖🪖

Premiera 26.11.2021

"Serce w mundurze" - Agnieszka Karecka

Mało znana aktorka, która pragnie wielkich występów. Realia bycia w wojsku. Tajemnice, które kiedy wyjadą na światło dzienne mogą zniszczyć wszystko na co się pracowało. Dramaty wojny i tęsknota.

Klara, kochna teatr i grę aktorską. Marzy o byciu gwiazdą i graniu na wielkim ekranie. Niestety może tylko o tym pomarzyć. Kiedy trafia się okazja na zagranie roli w filmie, nie waha się ani chwili i podejmuje decyzje, która zmieni jej życie.
Nieustępliwa i zdeterminowana. Walczy o swoje i nigdy się nie poddaje. Aby osiągnąć to czego chce jest w stanie zrobić wiele.
Jest także bardzo uczynna i delikatna ale nie tak łatwo ją złamać.

Kapitan Nowak, przystojny żołnierz, który nie traktuje młodych ludzi, którzy dopiero przyszli do wojska, jak worki treningowe. Ma dla nich wiele wyrozumiałości ale potrafi być surowy.

Połączyło ich wojsko. Jakaś dziwna nić, dzięki której zaczęli normalnie rozmawiać i lepiej się poznawać. Umieli odgrodzić zycie wojskowe od tego co zaczyna ich łączyć. Może to była zbyt szybkie, ale może w ich przypadku zadziałała miłość od pierwszego wejrzenia ?
Scen intymnych nie ma, są tylko skradane pocałunki, one dodają uroku tej historii.

Książka czaruje już od pierwszych stron a z każdą kolejną kartką byłam coraz bardziej zachwycona. Motyw wojska i służby przestwionu naprawdę dobrze. Ukazuje ciężką pracę ludzi, którzy chcą walczyć za swój kraj. Pokazuje jak kobiety mają ciężko, są traktowane na równi z facetami ale czasami nawet gorzej.
Trud i siłę jaką muszą włożyć by być godnym żołnierza jest godne podziwu.

Pokazuje także, jak ważne jest spełnianie marzeń. Nie powinniśmy się przed nimi skrywać tylko o nie walczyć. Zrobić wszystko co w naszej mocy aby to osiągnąć.

Pokazuje, że tajemnice, które trzymane przez lata w puszcze mogą w niezbyt odpowiednim momencie wypłynąć i miev wpływ na życie wielu ludzi. Czasami może być to dobre rozwiązanie ale czasami nie. Jak będzie w tym przypadku??

Widać, że autorka włożyła w tę książkę wiele pracy, ponieważ oddała realia służby wojskowej, w moim mniemaniu bardzo dobrze. Poczułam się jakby tam była i przeżywała razem z bohaterką. Autorka wszystko stworzyła tak abyśmy jak najlepiej to wszystko zrozumieli. Wojsko. Marzenia. Pasję. Zaangażowanie. Miłość. Tajemnica.
Wszystkie te elementy to skład na bardzo dobrą książkę.
Kochani dajcie szansę tej historii, a odkryjcie dwa gorące i szczere serca skryte pod żołnierskim mundurem.
10/10🪖

Kolory naszych serc
Agnieszka Karecka0
Okładka ksiązki - Kolory naszych serc

Sztuka jest dla Melanii wszystkim. Dla niej żyje, dzięki niej osiągnęła sławę i pieniądze. Artystka śmiało wychodzi do publiczności, jednak nie pozwala...

Stars Among Us
Agnieszka Karecka0
Okładka ksiązki - Stars Among Us

Siedemnastoletnia Hayley Anderson obrała sobie w życiu jeden cel – za wszelka cenę zostać lekarką. Jej idealny plan na przyszłość nagle staje pod...