Serce w mundurze

Młoda aktorka, Klara, ma szansę zagrać rolę życia w wysokobudżetowej produkcji. Aby przygotować się do tego zadania, wstępuje do wojska, do służby przygotowawczej. Dziewczyna zmienia całkowicie swój sposób bycia, chociaż nie jest jej łatwo. Poznaje nowych ludzi, a także nieustannie walczy z własnymi słabościami. Nie jest prosto przystosować się do zimnego, zdyscyplinowanego środowiska, zwłaszcza że dowódca, pułkownik Zieniewicz, nie pała do niej zbyt wielką sympatią. Jedynie kapitan Nowak wydaje się jej sprzymierzeńcem, a Klara zauważa, że ona także zaczyna coś czuć do tego przystojnego i tajemniczego żołnierza. Czy młoda aktorka jest na tyle zdeterminowana, że może zagrać rolę swojego życia? A co, jeśli jej wrogowie i tajemnice z przeszłości będą to skutecznie utrudniać? Czy miłość, która narodziła się w koszarach, ma szansę na przetrwanie w normalnym świecie? I czy Klara będzie w stanie wybaczyć zadawnione krzywdy oraz błędy popełnione przez bliskich?
Porywający romans i dramat w jednym, plus niesamowity, do bólu prawdziwy klimat wojska. Ta historia porywa od pierwszych stron i pokazuje trudną drogę kobiet w mundurach. Taka notatkę czytamy o opisie książki. Czyż nie brzmi ciekawie? Oczywiście, ale jak jest naprawdę.
Pierwsze co chciałabym nakreślić to przede wszystkim, że książka ta jest świeżością w papierowym świecie. Nie przypominam sobie, abym przeczytała podobna historię, połączona z inną tematyka. Ten proceder wyszedł bardzo dobrze autorce, bo ani wojsko, ani aktorstwo nie gra prymu. Wszystkiego dostajemy po równo.
Bohaterowie wykreowani w ciekawy sposób. Można było wczuć się w ich emocje, zaznajomić się z nimi i traktować ich po ludzku. Można by rzecz, że moglibyśmy nawet się zakolegować.
Pióro autorki to najważniejsza rzeczy w książce. Jeśli jest ono nudne i niczym nie przyciągające, to nawet najlepsza fabuła Was nie zaciekawi. Tutaj jest zupełnie inaczej. Autorka pisze lekko sprawiając, że nie jesteśmy w stanie odłożyć książki i do niej nie wrócić. Historia pełna zwrotów akcji, dramatów, niedopowiedzeń powoduje, że śledzimy nie tylko rozwijające się uczucie, ale również ich życiowe dramaty.
W całej historii śledzimy ogromną zmianę w zachowaniu bohaterów. Każda z sytuacji w jakich się znajdują, sprawia, że stają się innymi ludźmi. Dopiero rozwikłanie tajemnic i zrozumienie pewnych sytuacji pozwala im żyć pełnia życia.
Chcecie przeczytać romans w innej odsłonie, trochę nie spotykanej to z pewnością musicie sięgnąć po tę pozycję.
Za książkę dziękuję @jakbook.

Informacje dodatkowe o Serce w mundurze:

Wydawnictwo: JakBook
Data wydania: 2021-11-26
Dodał/a opinię: Sandra Wróbel

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Serce w mundurze

Kup książkę Serce w mundurze

Nie wierzyłam, że mogę sięgać po więcej, mając za sobą taki bagaż doświadczeń… błędów. Ale już teraz wiem, że to nie błędy definiują człowieka, ale umiejętność radzenia sobie z nimi. Przebaczania. I podnoszenia się po każdym upadku.

Widzę w jej oczach wahanie. Założę się, że jutro od rana mają próby, ale mimo wszystko powinnam dbać o relacje. Bo to one nas budują. Chronią i czynią lepszymi ludźmi. Nauczyłam się tego zbyt późno.

Stars Among Us
Agnieszka Karecka0
Okładka ksiązki - Stars Among Us

Siedemnastoletnia Hayley Anderson obrała sobie w życiu jeden cel – za wszelka cenę zostać lekarką. Jej idealny plan na przyszłość nagle staje pod...

Kolacja z Jaredem Woolfem
Agnieszka Karecka0
Okładka ksiązki - Kolacja z Jaredem Woolfem

Osiemnastoletnia Rose Heller miała dwa marzenia: pomagać ludziom i poznać swojego idola, Jareda Woolfa. Dzięki najlepszej przyjaciółce, która zgłosiła...