Serce w mundurze

"W głowie huczy mi od natłoku wrażeń i sprzecznych emocji: strachu, ulgi, nadziei, ekscytacji. Czeka mnie nowe, zupełnie nowe."

Cytat pochodzi z książki "Serce w mundurze" A. Karecka. I choć jest to opis emocji bohaterki, to równie dobrze mogę się nim posłużyć by opisać swój stan po przeczytaniu powieści.

Książka jest romansem, ale nie znajdziecie tu gorących scen czy przydługich uczuciowych rozterek bohaterów. Idealnie wyważone są sprawy sercowe, co sprawia że po powieść mogą sięgnąć osoby, które nie przepadają za takim gatunkiem literackim 😉

Główna fabuła książki skupia się na Klarze, młodej aktorce, która chcąc spełnić marzenia musi poświęcić swoje dotychczasowe życie. Nie żeby była z niego wybitnie zadowolona... Trwa w próżni, zawieszona w obecnej pracy, która nie sprawia jej przyjemności, a jedynie daje pieniądze na życie. Wiele osób mogłoby utożsamiać się z taką sytuacją. Jednak dziewczyna postanawia wyrwać się z matni, i udowodnić sobie, jak i innym, że jest więcej warta niż im się wydaje.

Czasem trzeba zrobić krok w tył by pójść dwa na przód ❤️

Czas spędzony w wojsku sprawia, iż Klara zmienia się. Inaczej patrzy na przyszłość. Dostrzega inne wartości, a także uczy się życia z innymi. Może się to wydawać dziwne, ale spędzanie 24h z tymi samymi ludźmi przez kilka tygodni, sprawia że stają się drugą rodziną. Jej życie w jednostce nie jest łatwe. Musi walczyć ze swoimi słabościami, a także z tajemnicami jakie skrywa. Niestety ta walka nie zawsze jest równa... Mimo to, dobrze że są ludzie którzy przychodzą z pomocą 😍.

Gdyby nie podjęte działania, Klara nie poznałaby tylu wspaniałych ludzi, nie odkryła by największej rodzinnej tajemnicy, ani nie poznałaby pewnego Kapitana 😈.

Jednak nie liczcie, że to wszystko przyszło łatwo i przyjemnie. Życie to nie bajka...

Książkę czytałam z uśmiechem na twarzy. Przywoływała wiele miłych wspomnień z czasów szkoły. Powodowała szybsze bicie serca. Nie pozwalała się odłożyć na półkę póki nie skończyłam czytać 😂 Bardzo kibicowałam Klarze, i przeżywałam razem z nią wszystko to co musiała doświadczyć. Serce zamarło mi pod koniec książki... Co się wydarzyło? Nie powiem, sami musicie to przeczytać ❤️

Polecam szczerze książkę. Jest pełna humoru, ale i skrajnych emocji. Jest to podróż przez przemianę głównej bohaterki z młodej, nieśmiałej aktorki w dojrzałą, wiedzącą czego w życiu chce kobietę.

Informacje dodatkowe o Serce w mundurze:

Wydawnictwo: JakBook
Data wydania: 2021-11-26
Dodał/a opinię: KopciuszekXXI

Tagi: obyczajowe

Zobacz opinie o książce Serce w mundurze

Kup książkę Serce w mundurze

Nie wierzyłam, że mogę sięgać po więcej, mając za sobą taki bagaż doświadczeń… błędów. Ale już teraz wiem, że to nie błędy definiują człowieka, ale umiejętność radzenia sobie z nimi. Przebaczania. I podnoszenia się po każdym upadku.

Widzę w jej oczach wahanie. Założę się, że jutro od rana mają próby, ale mimo wszystko powinnam dbać o relacje. Bo to one nas budują. Chronią i czynią lepszymi ludźmi. Nauczyłam się tego zbyt późno.

Kolacja z Jaredem Woolfem
Agnieszka Karecka0
Okładka ksiązki - Kolacja z Jaredem Woolfem

Osiemnastoletnia Rose Heller miała dwa marzenia: pomagać ludziom i poznać swojego idola, Jareda Woolfa. Dzięki najlepszej przyjaciółce, która zgłosiła...

Stars Among Us
Agnieszka Karecka0
Okładka ksiązki - Stars Among Us

Siedemnastoletnia Hayley Anderson obrała sobie w życiu jeden cel – za wszelka cenę zostać lekarką. Jej idealny plan na przyszłość nagle staje pod...