Siedem zmysłów. Jak je zrozumieć i wykorzystać, by lepiej żyć

💐💐💐RECENZJA💐💐💐

„Gdy mózg się „cieszy”, wytwarza między innymi hormony szczęścia, one zaś wprawiają nas w dobry nastrój i mogą nawet łagodzić ból.”

Książka Rudigera Brauna, jest podzielona na 8 działów. Począwszy od wprowadzenia w świat zmysłów, poprzez wyróżnienie każdego z nich :
💡Słuch,
💡Wzrok,
💡Węch i Smak,
💡Dotyk i Czucie,
💡Równowaga,
💡Intuicja,
A także dbanie o zmysły oraz ćwiczenia nad pracą nad nimi.
Jak możemy wykorzystać każde z nich, oraz jak ww właściwy sposób rozwijać nasze możliwości by lepiej żyć i cieszyć się codziennością.
Autor jako niezależny dziennikarz naukowy zagłębił się w tematykę odczuć naszego ciała, a także w swojej książce przytacza wiele publikacji i zaskakujących wyników badań naukowych i testów, które wyjaśniają nam sprawy dotyczące naszych zmysłów, bardzo obrazowo, a zarazem szalenie interesująco.
Zagadnienie o mojej ulubionej tematyce : „Zmysł seksu - Czy potrafimy na podstawie zapachu ocenić potencjalnego partnera pod względem dopasowania do nas albo ochoty na sex.?”
Albo „Siedem zasad przyjemności : Przyjemność wymaga czasu; Na przyjemność trzeba sobie pozwolić; Przyjemności nie przeżywa się mimochodem; Trzeba wiedzieć, co jest dla nas dobre; Mniej znaczy więcej; Bez doświadczenia nie ma przyjemności; Przyjemność powinna być codziennością.”
A także wiele innych ciekawych analiz i przemyśleń, które mają bezpośredni wpływ na polepszenie i uprzyjemnienie naszego życia codziennego i proste sposoby na ich rozwój.

Jeśli lubicie, tego rodzaju książki to gorąco zachęcam Was do przeczytania i wykorzystania jej do rozwijania swoich zmysłów.

Informacje dodatkowe o Siedem zmysłów. Jak je zrozumieć i wykorzystać, by lepiej żyć:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2021-04-14
Kategoria: Poradniki
Tytuł oryginału: Unsere 7 Sinne - die Schlussel zur Psyche
Dodał/a opinię: EroticBooksLover

Tagi: Umysł ciało duch bóg

Zobacz opinie o książce Siedem zmysłów. Jak je zrozumieć i wykorzystać, by lepiej żyć

Kup książkę Siedem zmysłów. Jak je zrozumieć i wykorzystać, by lepiej żyć