Śmiertelna terapia

Na początku byłam bardzo sceptyczna... kupiłam książkę na mocnej przecenie w księgarni. Nie zawsze po przeczytaniu opisu ufam temu, co może być w środku. Tym bardziej, że czytając opis miałam wrażenie jakby powiało lekkim romansem, czego nie jestem fanką. Preferuję żądzę mordu, ocean krwi i tak dalej... ;) Nie do końca też byłam przekonana, co do połączenia dwóch autorów. Zdarzało mi się kiedyś przeczytać coś, co napisały chyba nawet 3 różne osoby, ale poziom sięgał niżej niż dno i wodorosty, ale do rzeczy... Książka zaczyna się "powrotem do przeszłości, czyli prologiem. Główna bohaterka Kate nie jest w dobrym stanie, po podaniu jej jakiegoś specyfiku, który testowano w ośrodku badawczym, a do tego "wybucha" pożar. Kate niespełna rozumu przez wiele lat próbuje sobie przypomnieć cokolwiek z tego czasu, ale jedyne co jej pozostało to strzępki wspomnień. Kobieta nie dość, że ma zszarganą psychikę przez zajścia z przeszłości to jeszcze musi uporać się z beznadziejnym mężem i opieką nad synem. Przeszłość szybko do niej wraca i pewnego dnia ma wrażenie jakby zobaczyła na ulicy ducha - mianowicie jakby zobaczyła swojego ukochanego z przeszłości, który rzekomo zginął w pożarze. Kate nie daje spokoju to co zaczyna się dziać wokół niej; wspomnienia i brak zrozumienia dawnej sytuacji. Jak się potem okazuje mężczyzna, którego zobaczyła to brat jej ukochanego z przeszłości. Początkowo mu nie ufa, ale z czasem zbliżają się mocno do siebie i razem próbują rozwikłać zagadkę z przeszłości. Wdają się w niebezpieczne relacje oraz sytuacje zagrażające ich życiu i zdrowiu. Poznają prawdę na temat pożaru oraz tego, co tak naprawdę działo się w ośrodku badawczym, a mianowicie, że był tam rozwijany wirus, który miał zniszczyć ludzkość. Moim zdaniem książka jak na dwóch autorów i tak niską cenę jest całkiem dobra. Ciekawa fabuła, choć może przedstawiona w trochę rozległy sposób. Bardzo ważne dla mnie było też budowane napięcie. Gdyby narysować mój puls, obawiam się, że byłyby to duże wahania :P

Informacje dodatkowe o Śmiertelna terapia:

Wydawnictwo: HACHETTE
Data wydania: 2013-01-31
Dodał/a opinię: SlasheE

Zobacz opinie o książce Śmiertelna terapia

Kup książkę Śmiertelna terapia