Stranger Things. Ciemność nad miastem

Uwielbiam serial Stranger Thinks i jak tylko zobaczyłam tę książkę, to wiedziałam, że będę musiała po nią sięgnąć. Jest to już druga powieść wydana przez wydawnictwo i zdecydowanie ta część podobała mi się o wiele bardziej! W książce poznamy historię oraz przeszłość jednego z głównych bohaterów, czyli Hoopera. Ja uwielbiam jego filmową postać, szczególnie w trzecim sezonie jeszcze bardziej skradł on moje serce! Całość rozpoczyna się podczas jego pierwszych świąt z Nastką, której ojcem postanowił pozostać. Dziewczynka wyciąga tajemnicze pudło, które skrywa historię Hoopera, do której zdecydowanie nie chce on wracać.
Wszyscy fani wiedzą pewnie, że stracił on żonę wraz z córeczką oraz odbył misję w Wietnamie, tutaj dokładnie poznamy jego przeszłość. Rozdziały z lata `77 będą się przelatały z "obecnymi" czasami i jego rozmową z dziewczynką.
Historia wciągnęła mnie od pierwszych stron i dla mnie zaczyna się ona jak genialny kryminał! Sama nie wiem, czemu została ona zakwalifikowana do literatury młodzieżowej! Fanie tegu gatunku, podczas jej czytania będą się naprawdę świetnie bawili, a styl autora jest lekki i szybko się ją czyta. Uważam, że spokojnie może po nią sięgnąć każdy, nawet jak nie jest fanem serialu, ponieważ z bohaterem będziemy próbowali rozwikłać serię tajemniczych morderstw, które miały miejsce. Mi od książki było się ciężko oderwać i zdecydowanie POLECAM ją Wam. Jest świetnym uzupełnieniem serialu i cudowną i ciepłą historią!

Informacje dodatkowe o Stranger Things. Ciemność nad miastem:

Wydawnictwo: Poradnia K