Stranger Things. Mroczne umysły

Tajemnicze laboratorium.
Niezwykłe tajne eksperymenty.
Mroczny lekarz.
To wszystko będzie miało ogromny wpływ na życie Terry Ives.
Dziewczyna postanawia wziąć w tajnym rządowym programie w zamian za swoją przyjaciółkę, którą eksperyment już pierwszego dnia przeraził zbyt mocno, aby chciała dalej brać w nim udział. Jednak Terry potrzebuje pieniędzy, a te oferowane przez laboratorium wydają się wystarczającą zachętą aby zaryzykować. Poza tym dziewczyna czuje, że powinna się tam znaleźć. Od tej chwili jej życie stanowczo się zmieni. Przez udział w eksperymentach zamieszka w niej mrok. Czy poradzi sobie z tą sytuacją?

***

" - Czuję się... - zawahała się chwilę. - Jakby lżejsza. Czy to ma sens?
Brenner pokiwał głową. Uwolnił ją od wielkiego bólu, zamknął go. Powinna czuć się znacznie lżej. Oto pierwszy etap tworzenia umysłu podatnego na większe manipulacje - a w razie potrzeby będzie miał też narzędzie do wykorzystania w przyszłości. Kluczową sprawą pozostało upewnić się, by do tego czasu nie wiedział o zmianach, jakie zaszły."

***

Pomysł na książkę bardzo interesujący. Tajne laboratoria, programy rządowe i eksperymenty zawsze będą ciekawić, ponieważ obnażają najgłębiej skrywane lęki. Jednak chyba spodziewałam się czegoś więcej po tej książce. Owszem tematyka intrygująca i początek zapowiadał się bardzo ciekawie, ale brakowało jakiegoś napięcia. Czytałam z ciekawością, jednak bez odczuwania głębokiego niepokoju i nuty niecierpliwości, jakich zazwyczaj oczekuje się w trakcie lektury tego gatunku literackiego.
Główna bohaterka jest niezbyt ciekawa i ekspresyjna, momentami wydaje się być wręcz wyjątkowo naiwna. Momentami nie do końca rozumiałam o co chodziło autorce. Zdarzało mi się nudzić przy niektórych wątkach.
Plus za pomysł na temat przewodni i opisane eksperymenty, które jednak z czasem stają się odrobinę monotonne.
Minus za brak szczególnego rozwoju akcji i stopniowania napięcia.
Nie jest to zła książka, ale spodziewałam się czegoś lepszego.

Za możliwość przeczytania dziękuję @CzytamPierwszy

Tytuł oryginału: Stranger Things: Suspicious Minds
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Paulina Braiter-Ziemkiewicz
Dodał/a opinię: zaczytanalala

Tagi: seryjni mordercy Miasteczko dziwne eksperymenty laboratorium dlamłodzieży

Zobacz opinie o książce Stranger Things. Mroczne umysły

Kup książkę Stranger Things. Mroczne umysły