Tajemny ogień

Taylor Montclair to dziewczyna, która ma w życiu swój cel. Nauka pochłania ją w całości, ponieważ chce dostać się na Oksford, na którym wykłada jej dziadek. Niespodziewanie coś się z nią dzieje, bóle głowy nie dają jej spokoju, omdlenia zdarzają jej się coraz częściej, a przedmioty znajdujące się blisko niej zmieniają się w momencie, gdy na nie popatrzy pod wpływem jakichkolwiek emocji. Dodatkowo, jest zmuszona uczyć przez internet Francuza, dzięki któremu zdobędzie większe uznanie podczas przyjmowania na wyższą uczelnię. Jak się jednak okazuje, między nią a młodym chłopakiem tworzy się pewna więź, która ma wpływ na oboje z nich. Sacha natomiast to waleczny i pyskaty młody mężczyzna, jednak nad jego rodem krąży klątwa, która znana jest już od wielu wieków. Chłopak nie jest w stanie się zabić, w żaden sposób. Jednakże dlaczego? Co jest w nim tak bardzo innego? Taylor oraz Sacha podejmują wędrówkę, w której odkryją największe tajemnice swoich rodzin. W powieści "Tajemny ogień" narracja podzielona jest na dwie części: Z jednej strony widzimy Francję, w której żyje Sacha i przedstawia czytelnikowi swoje życie, otoczenie, problemy, niespotykane zjawiska oraz rodzinę, która stara się za wszelką cenę obronić. Z drugiej natomiast obserwować możemy Taylor, która prowadzi swoje życie w Anglii i pokazuje wszystko ze swojej perspektywy, również jej nadprzyrodzone, alchemiczne moce. Rozmowy między bohaterami także pokazane zostały z dwóch różnych punktów widzenia. Początkowo Sacha nie zdobył mojej sympatii, wręcz przeciwnie - żywiłam do niego dość negatywne emocje. Był chłopakiem bardzo zadziornym i cwanym, przez co wydarzenia, który miały miejsce w jego życiu były jak najbardziej zasłużone. Jednakże w momencie, w którym klątwa zaczęła się coraz mocniej objawiać, spojrzałam na owego bohatera zupełnie inaczej, a jego wcześniejsze zachowania stały się wręcz oczywiste. Wszystko przybrało zupełnie inne barwy, a Taylor stała się osobą, która stabilizowała obecne zjawiska. Krótko mówiąc, żadne z nich nie mogłoby istnieć bez drugiego.., Jednak jak się okazuje, ich poprzednie pokolenia wzajemnie skazały się porażkę i klęskę. Czy Sacha i Taylor odkryją tajemnicę i uda im się siebie uratować od całkowitej zagłady i utraty wszystkiego? Akcja książki na samym początku jest dość wolna, a przedstawienie bohaterów i ich obecnych sytuacji życiowych trwa przez około 80-100 stron. Dopiero wtedy, po dokładnym zapoznaniu się ze wszystkimi istotnymi detalami, akcja rusza i pędzi aż do samego końca opowieści. Właśnie wtedy książka zapiera dech w piersiach czytelnika i nie pozwala wypuścić się z rąk. Zdajemy sobie sprawę, że życie obojga bohaterów jest zagrożone a ich losy zależą jedynie od tego, czy zdążą rozwikłać zagadkę pochodzącą sprzed kilku wieków. Alchemicy oraz tajemnicze, nadprzyrodzone moce to temat, który bardzo trafił w mój gust i zachwycił mnie swoją wyjątkowością. Nie jest to motyw, który spotykamy w wielu książkach, dlatego też ta ma w sobie coś niespotykanego i magicznego. Całość książki bardzo przypadła mi do gustu, bohaterowie okazali się ciepli i wspaniali, a sama akcja chwilami przejmowała mój umysł. Moment, który był chwilą przełomową w owej opowieści, skradł moje serce, lecz niestety zakończenie było dla mnie ogromnym szokiem. Książka zakończyła się w niewyjaśniony sposób, a czytelnik nie poznał zwieńczenia historii i do tej pory nie wiem, co z bohaterami i jakie konsekwencje miały ich czyny. Na szczęście premiera kolejnego tomu przewidziana jest na 11 stycznia, więc już wkrótce poznam finał wciągającej historii.

Informacje dodatkowe o Tajemny ogień:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2015-10-21
Kategoria: Dla młodzieży
ISBN: 978-83-7515-359-0
Dodał/a opinię: livingbooksx

Zobacz opinie o książce Tajemny ogień

Kup książkę Tajemny ogień