To nie jest kraj dla słabych magów

Tom 2 cyklu Między światami

„To nie jest kraj dla słabych magów”

Czas przedstawić Wam drugą część przygód Agaty Filipiak. Po skończeniu części pierwszej, od razu zabrałam się za następną, gdyż ciekawość nie dawała mi spokojnie spać. Powiem Wam tylko, że jak tamta była genialna, tak ta jest po prostu mistrzostwem.

Zaczynamy od tego, że Agata wraca z zaświatów. Tak po prostu, jakby nic się nie stało. Ceną za życie okazuje się jej ochronny wisiorek. Kobieta jest tym faktem tak samo zdziwiona, jak i zdruzgotana, ale rzeczy, o których zdążyła się dowiedzieć w krótkim czasie, nie dają jej nawet chwili wytchnienia. Iskry zostają ujawnione i zaczyna dochodzić do wojen między ludźmi z mocami a tymi bez magicznych zdolności. Agata nie chce się w to mieszać, gdyż jej jedynym pragnieniem, jest zemsta na demonie. Niestety okazuje się to bardzo trudnym zadaniem, ponieważ zanim udaje jej się cokolwiek zrobić, to już zostaje wmieszana w sprawy Rady.

Bez wątpienia część druga jest lepsza od tej pierwszej. Tutaj jest więcej akcji, niesamowitych wydarzeń i przede wszystkim emocji. Tamta część była raczej takim wprowadzeniem do świata autorki. Mieliśmy głównie poznać bohaterów, wszystkie upiory i demony, a także dowiedzieć się co nieco o Iskrach. Tutaj dzieje się już bardzo dużo. Co chciałam odłożyć książkę na później, to zdarzało się coś, przez co nie mogłam tego zrobić. Strasznie podoba mi się styl pisania autorki. Jest tak luźny i ciekawy, że czytanie jej tekstów to przyjemność sama w sobie. Postacie są świetnie wykreowane, przy czym tak dobrze opisane, że potrafiłam sobie je w całości wyobrazić. Po prostu praca na szóstkę z plusem.

Powiem szczerze, że strasznie nie chciałam kończyć tej książki. Chyba dosłownie mnie zaczarowała. Mam nadzieje, że będzie kolejna część, bo nie wyobrażam sobie, żeby to się tak skończyło. Miałam inną wizję, co do losów bohaterów, ale cóż… Może jeszcze coś się zmieni. A jeśli nie to trudno, tak też jest dobrze. Dzięki tym książkom inaczej spojrzę na fantastykę. Zawsze brałam ten gatunek, jako coś, co przeczytam, ale nie do końca mnie porwie. A tu taka niespodzianka. Przepadłam. Czekam na kolejne książki. Mam nadzieję, że niedługo pojawi się coś nowego. Polecam Wam te serię z całego serca. 10/10

Informacje dodatkowe o To nie jest kraj dla słabych magów:

Wydawnictwo: Spisek Pisarzy
Data wydania: 2022-10-28
Dodał/a opinię: Wiktoria Guzik

Tagi: fantasy

Zobacz opinie o książce To nie jest kraj dla słabych magów

Kup książkę To nie jest kraj dla słabych magów

Koty nie są fanami hierarchii. A przynajmniej nie takiej, w której nie są samcami alfa.

Nigdy nie lubiłam prosić o przysługi. Ale przecież nie mogłam zostawić kota samego w pustym mieszkaniu, jeśli wybierałam się na przejażdżkę z kłamliwym magiem i krwiożerczym półdemonem w poszukiwaniu magicznej broni, za którą uganiało się stado upiorów z innego wymiaru. Tak racjonalnie rzecz biorąc, szanse na mój szczęśliwy powrót były dość niewielkie.

Już czytam Montessori. Wycieczka do lasu
Katarzyna Wierzbicka0
Okładka ksiązki - Już czytam Montessori. Wycieczka do lasu

Gosia wprost nie może doczekać się klasowej wycieczki do lasu. Gdy zbliża się długo wyczekiwany wyjazd, nic nie idzie po myśli dziewczynki. Gosia doświadcza...

Elf do zadań specjalnych. 24 opowiadania
Katarzyna Wierzbicka0
Okładka ksiązki - Elf do zadań specjalnych. 24 opowiadania

Rozpoczęło się odliczanie do Świąt! W wiosce Świętego Mikołaja trwają już przygotowania. Odbieranie listów, produkcja zabawek, pakowanie, przygotowanie...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;