W domu

Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Jan Kraśko
Dodał/a opinię: Joanna Tekieli
Tom 11 cyklu Myron Bolitar

Książka zaczyna się od trzęsienia ziemi i ten początek wciągnął mnie tak, że miałam ochotę rzucić pracę i tylko siedzieć i czytać 😊 Ale po tym trzęsieniu ziemi akcja odrobinkę wyhamowała, co nie znaczy, że zrobiło się nudno (no, może nie są zbyt potrzebne opisy zapasów czy meczu koszykówki, ale przymykam na to oko, bo całość mi się bardzo podobała). Wysoki poziom adrenaliny utrzymuje się przez cały czas, do ostatniej strony.

Dużym atutem tej książki jest poczucie humoru – dialogi bohaterów, a także sposób prowadzenia narracji są po prostu świetne, wielokrotnie się nieźle ubawiłam.

Główni bohaterowie to były koszykarz Myron Bolitar i milioner Win Lockwood – przyjaciele, którzy rozumieją się w pół słowa. Potrafią też radzić sobie w ekstremalnych sytuacjach, przy czym Win stosuje metody bardzo radykalne: wysadzanie ścian, tortury, podrzynanie gardeł itp. Przyjaciele zajmują się sprawą dwóch chłopców, którzy zostali uprowadzeni 10 lat wcześniej. Jeden z nich, Rhys, jest synem kuzynki Wina, Brooke, i Win nigdy nie przestał go szukać. Dzięki e-mailowi z anonimowego źródła udaje mu się namierzyć chłopca, który może być Patrickiem – przyjacielem Rhysa, który wraz  nim został uprowadzony, kiedy bawili się razem w domu Brooke. Po ostrej przeprawie z przywódcą gangu zwanym Grubym Ghandim, udaje się wyrwać z jego rąk Patricka (tylko czy aby na pewno jest to Patrick?), ale po drugim chłopcu ginie wszelki ślad. Uwolniony nastolatek nie chce lub nie potrafi nic powiedzieć na temat porywaczy. Win i Myron poruszają niebo i ziemię, aby poznać prawdę i dotrzeć do Rhysa, a pomagają im w tym ich ekscentryczni znajomi: Duża Cyndi, Mała Pocahontas, transwestyta – super agent Zorra i kilkoro nastolatków, z bratankiem Myrona na czele.

Wszystko tutaj dzieje się szybko, a autor daje nam do rozwiązania kilka zagadek: nie mamy pewności czy odnaleziony chłopak naprawdę jest tym, za kogo się podaje; nie wiemy, dlaczego jego rodzice izolują go od świata; co tak naprawdę wydarzyło się 10 lat temu i do czego doprowadzi dochodzenie Myrona i Wina.

Zakończenie zaskakuje, podobnie jak opowiedziany niby od niechcenia epilog.

Nie czytałam innych książek, których bohaterem jest Myron, ale po tej lekturze po nie sięgnę, bo bardzo mi się ta postać spodobała (niby macho, ale wrażliwy; niby brutal, ale nie krzywdzi bez powodu i bardziej niż zmusza go do tego przeciwnik; niby twardziel, ale zakochany w swojej kobiecie jak nastolatek), a przede wszystkim – spodobało mi się poczucie humoru autora i klimat, jaki stworzył. Miłośnicy szybkich akcji, tekstów w stylu wielkiego macho i zaskakujących zakończeń na pewno nie będą zawiedzeni.

Zobacz opinie o książce W domu

Kup książkę W domu

Błękitna krew
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Błękitna krew

Kto mógł porwać syna Jacka Coldrena, znanego golfisty, który z ogromną przewagą prowadzi w mistrzostwach USA? Podejrzenia padają na dawnego...

Bez pożegnania
Harlan Coben0
Okładka ksiązki - Bez pożegnania

"Trzy dni przed śmiercią matka wyznała - to były niemal jej ostatnie słowa - że mój brat wciąż żyje" - tak zaczyna się najnowszy thriller Cobena...

Dom marionetek
Natasza Socha