W tajnej służbie II Rzeczypospolitej. Operacja berlińska

Tom 1 cyklu W tajnej służbie II Rzeczpospolitej

To doskonała powieść historyczna, której akcja dzieje się zaraz po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1919 r. Młode państwo, które ponownie pojawiło się na mapie musi dalej walczyć o swoją suwerenność i zjednoczenie. Jak pisze autor we wstępie ,,Oto powieść o ludziach, którzy walczyli o nią na wiele sposobów i na wielu płaszyznach. Nadali jej kształt i wywalczyli granice, które zajmowała przez dwadzieścia lat. Zawdzięczała to politykom, żołnierzom i zwykłym ludziom, którzy żyli w tym przełomowym dla Polski i Europy czasie."
Jednym z takich bohaterów, mógłby być właśnie Wiktor Adamczewski, młody, zdolny i zdeterminowany nowoprzyjęty członek polskiego wywiadu, dla którego najważniejszą wartością jest dobro ojczyzny. Oprócz postaci fikcyjnych autor z wielką dbałością o detale przedstawia nam także postacie historyczne takie jak między innym Józef Piłsudski, Roman Dmowski czy Ignacy Paderewski.
Była to bardzo ciekawa lektura. Wartka akcja, doskonale zarysowane tło historyczne i ciekawe dialogi bardzo przypadly mi do gustu a przy okazji odświeżyłam moją wiedzę na temat historii Polski.

Informacje dodatkowe o W tajnej służbie II Rzeczypospolitej. Operacja berlińska:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2022-04-08
ISBN: 9788382196467
Dodał/a opinię: Marigolds216

Tagi: thriller historyczny historia

Zobacz opinie o książce W tajnej służbie II Rzeczypospolitej. Operacja berlińska

Kup książkę W tajnej służbie II Rzeczypospolitej. Operacja berlińska

Czerwona zemsta
Krzysztof Goluch0
Okładka ksiązki - Czerwona zemsta

Poruszająca opowieść o ludziach, których łączy miłość, a dzieli Historia. Jest rok 1945. II wojna światowa zbliża się ku końcowi. Jan Walkiewicz...

W tajnej służbie II Rzeczypospolitej. Napad
Krzysztof Goluch0
Okładka ksiązki - W tajnej służbie II Rzeczypospolitej. Napad

Miłość, zemsta i tajemnice, których nie sposób rozwikłać.  Między Elizą, córką szefa polskiego wywiadu, i Wiktorem Adamczewskim, sprawującym nad nią opiekę...