Wariat na wolności. Autobiografia

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

Gdy rozpoczęłam, na samym początku czytanie przeprowadzanego z Panem Wojciechem Eichelbergerem autorskiego wywiadu zauważyłam, że jest on bardzo delikatny i ostrożny w swoich wypowiedziach udzielnych na łamach książki pt. '' Wariat na wolności. Autobiografia'' utworzony we współpracy z Panem Wojciechem Szczawińskim.

Zadawane pytania przez Pana Wojciecha Szczawińskiego skonstruowane zostały w sposób trafny i przemyślany.

Czytelnik pozna w książce tej historię z życia autora, która dla niego samego nie była łatwa do przejścia, gdyż jak każdy z nas odkrywał smaki życia.

Popełniał błędy, ale zawsze znalazł odpowiednie rozwiązanie z sytuacji, w której się znajdował za pomocą opanowania i spokoju.

Pan Wojciech Eichelberger to przykład osoby, która pomimo posiadanych w sobie wad i zalet potrafi, nad nimi dzielnie pracować doświadczając w swoim życiu wielu również negatywnych odcieni, które stanowiły dla niego wzmocnienie, a z czasem zmuszały do myślenia i refleksji nad dalszym przebiegiem z jego zawodowego, jak i prywatnego życia.

Zwróciłam tutaj szczególną uwagę na sposób, w jaki Pan Wojciech ma spojrzenie na wychowywanie oraz podejście dorosłych do dzieci, gdyż uważa on, że należy zawsze dobrać odpowiednie słowa do danej sytuacji i nie obwiniać od tak bez niepodania przyczyn dotyczących niepotrzebnych oskarżeń.

Wyjaśnia również przyczyny zachowań dzieci i ich chwilowe momenty zachwiań emocjonalnych, a przede wszystkim tworzą wokół siebie teatr, aby zwrócić na siebie uwagę rodziców.

Podoba mi się to, że Pan Wojciech umie skorzystać ze wzorców, a w tym czerpie od osób, które towarzyszyły mu w jego drodze życia.

Pan Wojciech Eichelberger to nie tylko dobry psycholog, a przy tym jest sympatyczny wykładowcą, autorem wielu książek, który lubi nie tylko teatr, ale nie zawsze odsłania w nim prawdziwą twarz, lecz ukrywa w nim tajemniczość wartą poznania.

Dodatkowymi elementami są tutaj pięknie wykonane zdjęcie autora zamieszczone na okładce oraz prywatne fotografie z archiwalnych jego zbiorów.

Wydawnictwu Znak Litera nowa dziękuję za podarowanie mi przedpremierowego egzemplarza autorskiej książki Pana Wojciecha Eichelbergera pt. '' Wariat na wolności. Autobiografia''.

Zapraszam do przeczytania tej niezwykle przedstawionej i inspirującej autobiografii.

Informacje dodatkowe o Wariat na wolności. Autobiografia:

Kup książkę Wariat na wolności. Autobiografia

Krótko mówiąc
Wojciech Eichelberger0
Okładka ksiązki - Krótko mówiąc

Wybrane felietony Wojciecha Eichelbergera drukowane w Wysokich Obcasach "Gazety Wyborczej".O cywilizacyjnym pośpiechu, dojrzewaniu, feminizmie, hedonizmie...

O co pytają dzieci?
Wojciech Eichelberger0
Okładka ksiązki - O co pytają dzieci?

"Dziecko ze wszystkiego na świecie najbardziej potrzebuje miłości rodziców. Jeśli chcemy, by nasze dziecko wyrosło na szczęśliwego człowieka, musimy je...