Wielki marsz

Jak na razie jest o zbędnym okrucieństwie i głupiej śmierci, ale polecono mi ją bardzo gorąco więc czytam dalej...... ..... Nie, dalej mi się nie podoba. Opowieść jest właściwie o niczym , bez początku i końca. W bliżej nieokreślonej przyszłości super wielką atrakcją telewizyjną jest reality show o nazwie "Wielki Marsz". Nudna, monotonna rywalizacja w której jedyną atrakcją jest to, że kto zwolni poniżej 6 km/h zostaje zastrzelony. Grupa ochotników, dzieciaków, którzy raczej niewiele wiedzą o życiu po prostu idzie... No i oni idą.... troszkę sobie pogadają o seksie, ale zasadniczo idą. Co ciekawe uczestnicy marszu uważają tłum fanów za świnie, które jarają się widokiem śmierci, ale równocześnie dają im to czego tłum chce, chociaż nikt ich nie zmuszał do udziału. Ba, mało że nikt nie zmuszał, to jeszcze trzeba było zdać egzamin sprawnościowy i wiedzowy. No i oni tak sobie idą... Z tym show to też trochę przesadzone bo przez pierwsze 3/4 książki pies z kulawą noga nie interesuje się tym całym marszem... Tak sobie idą przez jakieś pipidówy i sobie po kolei umierają. Raczej dobra wróżka się nie pojawi więc wiadomo że wszyscy oprócz głównego bohatera zginą. Ale idą... Dopiero pod koniec marszu, kiedy została ich zaledwie garstka i to bohaterów znanych od początku a nie jakiś przypadkowych to zaangażowało nieco moje emocje. Ale też bez wielkiego WOW. Ciekawe jak się reklamuję takie show: JESTEŚ FANEM GRUPOWEGO SAMOBÓJSTWA? TO PROGRAM DLA CIEBIE, DOŁĄCZ DO NAS W WIELKIM MARSZU! Po Kingu spodziewałam się czegoś lepszego, nic dziwnego, że na okładce dodano jego nazwisko. Jakby był tylko pseudonim R. Bachman to by tego za dużo nie sprzedali. Jedynym plusem jest to, że książka jest technicznie dobrze skonstruowana przez co czyta się dobrze i płynnie. Jest trochę lepsza niż 3 które jej dałam ale za słaba na 4.

Informacje dodatkowe o Wielki marsz:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2008-07-08
Tytuł oryginału: The Long Walk
Tłumaczenie: Paweł Korombel
Dodał/a opinię: AlopexLagopus

Zobacz opinie o książce Wielki marsz

Kup książkę Wielki marsz