www.1944.waw.pl

Wznowienie serii WWW. Marcina Ciszewskiego przez wydawnictwo @ to nie lada gratka, która stała się dla mnie doskonałym pretekstem do ponownego sięgnięcia po ten cykl.

Ten cykl to sensacyjna fabuła łącząca historię Polski z alternatywną wizją najmocniejszych epizodów z okresu II wojny światowej (Kampania wrześniowa, likwidacja getta warszawskiego, powstanie warszawskie).

"www.1944.waw.pl" jest bezpośrednią kontynuacją "www.1939.com.pl"(w między czasie czytałam też Majora, którego również polecam).

Mimo wsparcia Pierwszego Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego i niewielkiego oddziału amerykańskich marines, informatyków i inżynierów, którzy za sprawą MDS- mobilnego systemu militarnego o szerokim zastosowaniu przenieśli się w czasie z 2007 roku do 1939, II RP upada. Trwa okupacja.

Po kampanii wrześniowej Batalion ulega rozproszeniu, a MDS zostaje uszkodzony.

Ranny pułkownik Jerzy Grobicki wraz z garstką przyjaciół przedostają się do USA. Grobicki układa sobie życie z kapitan Nancy Sanchez.

Nieoczekiwanie nadarza się okazja na odzyskanie uszkodzonego MDSu, a w bohaterach rodzi się nadzieja na powrót do 2007 roku.

Ale nie może być tak łatwo. Grobicki i jego kompanii lądują w Warszawie, na dzień przed wybuchem powstania warszawskiego.

Czy garstka dobrze przeszkolonych żołnierzy i militarny sprzęt z XXI w. mogą odwrócić bieg wydarzeń znanych z kart podręcznika od historii?

Autor inteligentnie prowadzi fabułę, a wyobraźnia, choć wielka trzymana jest mocno w cuglach, co ostudziło moją lekko naiwną nadzieję na całkowity historyczny przewrót.

Dynamiczna i momentami dramatyczna akcja sprawia, że ta odsłona to moja ulubiona część cyklu👍.

Informacje dodatkowe o www.1944.waw.pl:

Kup książkę www.1944.waw.pl

DESZCZ
Marcin Ciszewski0
Okładka ksiązki - DESZCZ

Air Force One ląduje na Okęciu. Prezydent Stanów Zjednoczonych przybywa do Warszawy, by podpisać traktat zmieniający geostrategiczną sytuację Polski...

Krüger. Lis
Marcin Ciszewski0
Okładka ksiązki - Krüger. Lis

Ostatni tom epickiej historii Krugera. Wielki finał, dramat człowieka w przededniu wybuchu największej wojny w historii świata. 25 sierpnia 1939. Berlin...

Opowieści o kolorach
Nadine Debertolis