Zakłamane życie dorosłych

Jak przebiega dorastanie? Kim stajemy się przeobrażając się z dziecka w dorosłego człowieka? Do kogo się upodobniamy? Jaki wpływ na nasze życie, postrzeganie świata i nasz charakter ma otoczenie, w którym się urodziliśmy i dorastamy? Czy jedno zdanie może zachwiać pewnością siebie? Ile ukrywamy w dorosłym życiu, by utrzymać wizerunek "ludzi sukcesu", tzw. "dobrego domu", "cudownych rodziców"?

Te wszystkie pytania można sobie zadać, po lekturze książki Elleny Ferrante "Zakłamane życie dorosłych".
Dla jednych książki fenomenalnej, dla innych, jak dla mnie książki nudnej, ponurej i męczącej. Być może zaczęłam przygodę z Ferrante nie od tej pozycji, od której powinnam, ponieważ ta kompletnie mnie nie zachwyciła, a już na pewno nie dostrzegam w niej nic fenomenalnego, ani odkrywczego.
To naturalne, że gdy dorastamy inaczej zaczynamy postrzegać świat, więcej rozumieć, buntujemy się, szukamy pomysłu na siebie, swoich korzeni oraz, że ogromny wpływ na nas wywiera otoczenie, rodzina, czy geny. Zmienia się nasze ciało i odkrywamy swą seksualność. "Zakłamane życie dorosłych" jest to książka o dorastaniu, intymności, bliskości, inicjacji seksualnej, zrozumieniu świata dorosłych, która zamiast pomóc zrozumieć te zagadnienia, zanudzi niejedną nastolatkę przez swój zbyt filozoficzny wyraz i ciężką stylistykę.
Jeśli chcecie poznać twórczość tajemniczej autorki/autora (bo przecież nie wiemy kto się kryje za tym nazwiskiem), to zacznijcie od innej lektury.

Informacje dodatkowe o Zakłamane życie dorosłych:

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2020-09-02
ISBN: 978-83-66512-24-5
Tytuł oryginału: La vita bugiarda degli adulti
Język oryginału: włoski
Tłumaczenie: Lucyna Rodziewicz-Doktór
Dodał/a opinię: patrycjadyrda

Zobacz opinie o książce Zakłamane życie dorosłych

Kup książkę Zakłamane życie dorosłych

Historia zaginionej dziewczynki
Elena Ferrante0
Okładka ksiązki - Historia zaginionej dziewczynki

,,Czasem zdarzają się jeszcze genialni pisarze. Nigdy nie zapomnę chwili, w której odkryłem Elenę Ferrante". Jonathan Franzen Ostatni tom bestsellerowej...

Córka
Elena Ferrante0
Okładka ksiązki - Córka

,,Ta powieść to olbrzymi sukces ... Delikatna, ale śmiała, precyzyjna, ale ulotna, ostra niczym nóż, ale kojąca niczym balsam". La Repubblica  ...