"Zakłamane życie dorosłych" już niebawem na Netflix!

Data: 2020-05-13 09:31:07 Autor: pobarski

We wtorek, 12 maja, zapowiedziano, że popularny serwis streamingowy Netflix zajmie się ekranizacją najnowszej powieści Eleny Ferrante – Zakłamane życie dorosłych.

Obrazek w treściFot. kadr ze zwiastunu Netflix

Elena Ferrante to jedna z najpoczytniejszych współczesnych pisarek, której powieści cechują się przejmującą i niełatwą fabułą. Niebawem kolejna publikacja autorki zostanie zekranizowana – tym razem przez Netflix. Chodzi o najnowszą książkę Zakłamane życie dorosłych.

Zakłamane życie dorosłych – opis

O czym będzie serial na podstawie książki Ferrante? Produkcja przybliży czytelnikom historię dziewczyny żyjącej w latach dziewięćdziesiątych we włoskim Neapolu. Ukazana zostają losy Giovanny, młodej dziewczyny, która dorastając, poznaje smak dorosłości i zagrożenia płynące z wielkomiejskiego życia.

Czytaj także: Uciec z biedy. Recenzja 2. sezonu „Genialnej przyjaciółki"

Dziewczyna szuka własnego ja w mieście pełnym kontrastów, nowobogackich willi oraz dzielnicy biedoty, źródła nieprzyzwoitości i przaśności.

Zakłamane życie dorosłych – kiedy premiera

Decyzję o produkcji serialu podjęto 12 maja w Rzymie, gdzie podpisane zostały umowy pomiędzy Netfliksem a studiem producenckim Fandango. Prace nad produkcją nie zostały jeszcze rozpoczęte, warto też zauważyć, że wielu producentów wstrzymało prace na planach do ustania epidemii wirusa.

Niemniej jednak machina produkcyjna już ruszyła i możemy spodziewać się, że niebawem na Netfliksie pojawią się pierwsze odcinki serialu. Póki co jednak nieznana jest nawet wstępna data premiery serialu.

Zakłamane życie dorosłych – ile odcinków

Serial Zakłamane życie dorosłych będzie składał się z kilku odcinków. Na ten moment nie wiadomo jednak, czy będzie to miniprodukcja, która zmieści się w kilku odcinkach, czy większy, kilkunastoodcinkowy serial. Nie wiadomo także, jak długie będą odcinki.

Zakłamane życie dorosłych – książka

Zakłamane życie dorosłych to najnowsza książka autorstwa Eleny Ferrante. Tytuł ten swoją premierę we Włoszech miał w listopadzie ubiegłego roku. Książka nie jest dostępna jeszcze w Polsce, jednak zaplanowano już datę polskiej premiery.

Czytaj także: Kim jest Elena Ferrante?

Polskie tłumaczenie zaplanowane zostało na 9 września 2020 roku. Za publikację tytułu w Polsce odpowiada Wydawnictwa Sonia Draga.

Do tej pory wydano w Polsce już kilkanaście innych książek autorki. W lutym 2020 roku premierę miała w Polsce powieść Czas porzucenia. Powieść opisuje historię Olgi, oddanej matki i żony, która po latach wyrzeczeń dowiaduje się o zdradzie swojego męża. Kiedy zostaje przez niego porzucona, kobieta przestaje radzić sobie z nową sytuacją.

Czas porzucenia kupić można w dobrej cenie poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zakłamane życie dorosłych
Elena Ferrante1
Okładka książki - Zakłamane życie dorosłych

Po co dorastamy? Kim się stajemy? Do kogo się upodabniamy? Śliczna buzia dziewczynki o imieniu Giovanna uległa przemianie i zaczęła przypominać szpetną...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo