Zanim pozwolę Ci wejść

Na kartach kolejnej mojej lektury poznajemy trzy przyjaciółki Karen, Beę i Eleanor.
Karen jest szanowanym psychologiem. Na pozór jest opanowaną kobietą. Ma cudownego chłopaka, piękny dom i super pracę, którą kocha. Wszystko co robi w swoim życiu jest zaplanowane w najdrobniejszych szczegółach. Kocha swoje przyjaciółki, zawsze jest na każde ich skinienie. W razie jakichkolwiek kłopotów zawsze dzwonią po nią. Wszystko jest super, ale czy na pewno? Karen ma w sobie mnóstwo wewnętrznych demonów, które czekają tylko żeby z niej wyjść.
Bea, można by powiedzieć że jest lekkoduchem, który nie przejmuje się niczym. W rzeczywistości nosi w sobie swoje własne demony i brzemię młodzieńczych lat, z którymi zmaga się od wielu lat. Mimo to bardzo kocha swoje przyjaciółki, które traktuje jak siostry.
Eleanor, poznajemy kiedy urodziła swojego drugiego synka. Dziewczyna większą część swojego dnia spędza w domu z dziećmi. Praktycznie prowadzi dom sama, bo mąż pracuje i tak naprawdę chyba ucieka z domu zwalając wszystko na biedną Eleanor. Widać, że nie radzi sobie z prowadzeniem domu. Oczywiście zawsze może liczyć na swoje przyjaciółki, które są zawsze gotowe, żeby jej pomóc.
Historia rozpoczyna się kiedy do gabinetu Karen wchodzi młoda kobieta Jessica. Dziewczyna wydała się Karen niebezpieczna,choć nie potrafiła wyjaśnić dlaczego. Od tej pory w życiu przyjaciółek zaczęły się dziać dziwne rzeczy.
Jakie demony skrywają w sobie przyjaciółki? Kim jest tajemnicza Jessica Hamilton? Jak potoczą się losy przyjaciółek?
Autorka systematycznie zwiększa napięcie. Od spokojnego zainteresowania czytelnika do zaskakującego finału. Nigdy nie pomyślałam, że ta historia może skończyć się tak jak opisała to autorka. Tak naprawdę nie brałam takiego zakończenia pod uwagę.
To typowy thriller psychologiczny. Książka jest super lekturą dla fanów gatunku

Informacje dodatkowe o Zanim pozwolę Ci wejść:

Wydawnictwo: Albatros