Zapiski niepamięci

Tytuł: Zapiski niepamięci

Autor: Grzegorz Tulisow

Wydawnictwo: Rozpisani.pl

Data wydania : 7 listopada 2014

Grzegorz Tulisow – przyszedł na świat krótko po strajkach studenckich w 1968 roku. Aby nie pójść do wojska siedem lat studiował geografię, turkologię oraz architekturę.

Autor ciekawie i lekko opowiada wydarzenia z bliższej oraz dalszej przeszłości. Dowiadujemy się o jego przodkach i przygodach, które przeżył w różnych krajach. Muszę przyznać, że zdarzały się momenty, w których nudziłem się, nie mogąc przebrnąć przez parę stron długich opisów. Bywało także, że uśmiech pojawiał się na mojej twarzy.

Dobrze, że przyszłość jest nie wiadomą. Dzięki temu wciąż można w nią wierzyć.

Opis z okładki:

Przemierzałem odległe krainy, zagłębiałem się w niedostępną historykom otchłań czasu, aż znalazłem się zamknięty w małej puszce na środku oceanu. Moje drogi się plątały, ale niczego nie żałuję. Przeżyłem wiele dni, o których się mówi: "Ach, to ten najpiękniejszy dzień w moim życiu!". I oto, co trzymasz w rękach, jest inspirowaną życiem mieszanką faktów i fikcji utartych w moździerzu mojej pamięci..."

Zapiski niepamięci to szczere wyznanie o marzeniu, dojrzewaniu do jego realizacji za wszelką cenę. O pustce towarzyszącej spełnieniu oraz o tym, że mimo wszystko jednak warto było.

Świat ma swój porządek i życie ludzkie też – kobieta rządzi domem, mężczyzna reprezentuje dom na zewnątrz.

Książka nie wpadła w mój gust. Przed czytaniem spodziewałem się czegoś ciekawego i w miarę oryginalnego, ale się zawiodłem. Dużo jest powieści będących opowieścią autora o swoim życiu. Spodziewałem się ciekawych podróży, ale nie zawsze je dostałem. Najbardziej spodobały mi się niektóre zdania, które właśnie cytuję.

Miłość? To chwila. Małżeństwo – to umowa na całe życie.

Informacje dodatkowe o Zapiski niepamięci:

Wydawnictwo: Rozpisani.pl
Data wydania: 2014-12-22
Kategoria: Literatura faktu, reportaż
ISBN: 978-83-940546-0-1
Dodał/a opinię: Zaczytany w Książkach

Zobacz opinie o książce Zapiski niepamięci

Kup książkę Zapiski niepamięci