Zbaw nas ode złego

"Staniesz się moim wysłannikiem, stróżem-tu, na splamionej nienawiścią ziemi. Idź czyn moją wolę. Ratuj tych, którzy na to zasługują, i niszcz posłańców szatana. Powierzam Ci rolę zbawcy ludzkich dusz-sługi, który swoją pracą odkupi winy i zyska miejsce u mego boku."

Nowa odsłona Ewy Pirce ,,Zbaw nas ode złego" zabrała mnie do świata mrocznego, gdzie cierpienie grzeszników czułam na własnej skórze, a wzrok wysłannika Boga przeszywał mą duszę.

Gabriel jak sam o sobie myśli jest wysłannikiem Zbawiciela! Zadanie, jakie zostało mu powierzone, wypełnia ze staranną dokładnością! W słowniku Gabriela, grzesznicy muszą odkupić swoje dusze i on jest tym, który im w tym pomaga. Nie ma ucieczki od kary za grzechy, odkupienie nadchodzi w nieoczekiwanym momencie.

Duchowny to osoba zaufana, która ma w sobie dużo empatii, możemy powierzyć mu swe mroczne sekrety i w tym przypadku tak właśnie było, Gabriel był powiernikiem ludzkich sekretów.

Czy Gabriela dopadnie sprawiedliwość za wyrządzone morderstwa? Czy spaczona psychika wysłannika Zbawiciela wkroczy na jeszcze wyższy poziom? Tego dowiecie się z książki.

Jestem zszokowana, zachwycona i od dzisiaj zaczynam czytać więcej thrillerów!!! Książka doprowadziła mnie do stanu, w którym emocje wywoływały ciarki na skórze. Znakomicie budowane napięcie sprawiło, że książkę przeczytałam w jeden wieczór, a każda kolejna strona budziła we mnie szok i niedowierzanie.

Autorka wkroczyła w świat mroczny, gdzie śmierć jest brutalna i nie ma łaski, ale zrobiła to w sposób zaskakujący, wciągając mnie bez reszty. Jestem pod wielkim wrażeniem, historii, jaką stworzyła, wszystkie najdrobniejsze detale w książce miały swój cel!
Gratuluję autorce tak świetnej książki i Wydawnictwu Plectrum znakomitego debiutu na rynku wydawniczym! Polecam.

Informacje dodatkowe o Zbaw nas ode złego:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-05-17
Dodał/a opinię: Marta Wiczuk

Zobacz opinie o książce Zbaw nas ode złego

Kup książkę Zbaw nas ode złego

Nie ma mnie bez ciebie
Ewa Pirce0
Okładka ksiązki - Nie ma mnie bez ciebie

W głowie każdego z nas czai się mrok. Coś, co wypełza w środku nocy, nie pozwalając spokojnie zasnąć."Wspomnienia jednym dają siłę, innych torturują. W...

Nie pozwól światłu zgasnąć. Z muzyką do gwiazd
Ewa Pirce0
Okładka ksiązki - Nie pozwól światłu zgasnąć. Z muzyką do gwiazd

Życie Nevena zostało zaplanowane, jeszcze zanim się urodził. Robił wszystko, co mu kazano, stosując się do rygorystycznych zasad. Kiedy jego rówieśnicy...