Złamana Laleczka

Tom 1 cyklu Złamana Laleczka

Istnieją pewne procedery, które pomimo upływu lat, zmiany ustrojów, postępu cywilizacji i rozwoju ogólnej świadomości społecznej, nadal istnieją, choć są przez wszystkich potępiane. Jednym z nich jest handel ludźmi, który ma różnorodne formaty, niemniej główną przyczyną dla której ktoś decyduje się prowadzić taką działalność jest chęć szybkiego wzbogacenia się.

Zarys fabuły

W książce spotykamy Arię, młodą dziewczynę, która została porwana w trakcie powrotu z imprezy, na której była. Kobieta w życiu mogła tylko liczyć na wsparcie swojego brata oraz wspólnego kolegi Cole, gdyż wujostwo się nimi nie interesowało, a rodziców stracili w wypadku. Aria przypomniała sobie, że przed całym zdarzeniem pokłóciła się z byłym przyjacielem Liamem, który był bratem Cole. Niestety obecna sytuacja nie napawała jej optymizmem, gdyż porywacze okazali się być handlarzami ludźmi sprzedającymi kobiety. Kupcy dzięki nim spełniali swoje chore fantazje, a gdy im się ktoś znudził to był likwidowany. Czego dokona bohaterka podczas pobytu w miejscu działalności owej grupy przestępczej? Co zrobią jej napastnicy? Kto i w jaki sposób ją uwolni? Z kim zwiąże się Aria? Jak zakończy się ta historia? O tym w książce „Złamana laleczka” autorstwa Katarzyny Piątek.

Proceder, zachowanie głównych bohaterów

Autorka w swej książce poruszyła bardzo ważny temat, który cały czas jest aktualny i dotyczy głównie kobiet i dzieci, będących najczęściej ofiarami takich czynów. Zaprezentowane okropieństwa oraz wzmianki o tym, co czeka potencjalnych poszkodowanych może uświadomić czytelnikom, że nikt nie powinien czuć się w pełni bezpiecznie. Natomiast powód, przez który bohaterka znalazła się w takiej sytuacji, a mianowicie wystawienie przez kogoś z otoczenia, daje jasno do zrozumienia, że zaufanie powinno być ograniczone, gdyż nigdy nie wiemy kto, jakie ma zamiary. Warto o tym czytać, by ewentualne niebezpieczeństwo ograniczyć do minimum. Jeżeli chodzi o kreację głównych (pozytywnych) bohaterów to zauważalna jest ich wspólna cecha, którą jest lekkomyślność. Objawia się ona tym, że dana postać postępuje pod wpływem chwili, nie zastanawia się nad tym, że dane zachowanie może przybliżyć realne dla niej zagrożenie, tylko od razu bezmyślnie działa, czego efektem jest sytuacja, która nastąpi na końcu książki. Tacy ludzie występują wśród nas, jedni potrafią uczyć się na błędach, a inni nie i takie właśnie osoby stanowią zagrożenie dla siebie oraz dla swojego otoczenia, zwłaszcza gdy mają styczność ze światem przestępczym.

Podsumowanie

Książka już od pierwszych stron była wciągająca i dość często nieprzewidywalna. Pozycja jest romansem mafijnym, dlatego odbiorca musi być przygotowany na pikantne sceny, jak i w tym przypadku mocniejsze zachowania ze strony oprawców, co jednych przyciągnie, a innym może się nie spodobać. Zakończenie książki sprawia, iż czytelnik z chęcią sięgnie po kolejny tom, by dowiedzieć się, czy Aria ma jeszcze szansę na normalne życie i o co tu tak naprawdę chodzi. Okładka przedstawiająca raczej przestraszoną kobietę na zielonym tle nawiązuje do głównej bohaterki i przykuwa wzrok odbiorcy. Gorąco polecam pozycję wszystkim fanom gatunku, którzy w tym wypadku otrzymają emocjonalną i niebezpieczną historię, która została oparta na ważnej społecznie tematyce godnej uwagi i refleksji.

Za egzemplarz do recenzji dziękuję Wydawnictwu Dlaczemu.

Informacje dodatkowe o Złamana Laleczka:

Kup książkę Złamana Laleczka

Pozwól mi spłonąć
Katarzyna Piątek0
Okładka ksiązki - Pozwól mi spłonąć

Gdy uczucie okazuje się silniejsze od ryzyka... Koniec szkoły, drugi ślub matki, przeprowadzka do Seattle i poznanie nowego brata. Tak mogłaby wyglądać...