Zło pójdzie za tobą

„W tej samej chwili ciszę przeciął kolejny krzyk, tym razem dobiegający zza kamiennych murów domu.”

Daniel i Laura, trzydziestoparolatkowie z Londynu, wyruszają w wielką podróż po Europie. Po powrocie planują się pobrać, założyć rodzinę. Gdy ich poznajemy, są w Budapeszcie – wsiadają właśnie do nocnego pociągu jadącego do Rumunii. Zapowiada się niezapomniana wyprawa. I rzeczywiście, na mocne wrażenia nie trzeba długo czekać. Już wkrótce para ląduje na nieczynnej stacyjce, gdzieś na rumuńskim odludziu. Usunięta z pociągu przez pograniczników za brak dokumentów, bo dokumenty i plecaki skradziono im, gdy spali w najlepsze w kuszetce.

Kiedy po raz pierwszy spotkałam się z twórczością Marka Edwardsa wiedziałam, że będę sięgać po jego książki bez czytania opisów.  To jak autor stopniuje napięcie, wodzi czytelnika za nos i przeraża go zwrotami akcji oraz wydarzeniami, których nie chcielibyśmy zaznać na własnej skórze to coś niesamowitego. Fabuła jest dopracowana w najmniejszym szczególe, a podczas jej czytania czuć dreszczyk przerażenia, ale i podniecenia, ekscytacji tym co jeszcze może się wydarzyć. A dzieje się dużo i z całą pewnością ten thriller wyróżnia się na tle innych bezbarwnych thrillerów psychologicznych. Nasza wyobraźnia działa tutaj na wysokich obrotach, a mroczny las oddziałuje nie tylko na bohaterów, ale i nas. Czujemy to zło, które czai się za drzewem.
Niemniej jednak pomimo, że całościowo książka baaaardzo mnie usatysfakcjonowała to jednak odniosłam wrażenie, że od połowy coś zaczęło się psuć. Zaczęło brakować tych emocji i mroku, które były na początku. Ale pomimo tego „Zło pójdzie za tobą” to bardzo dobry thriller psychologiczny, który powinien znaleźć się na półce każdego fana gatunku.

„Kiedyś nie wierzyłem, gdy ludzie mówili o złu, o tym, że niektórzy są nim przeżarci do szpiku kości... Teraz doszedłeś do wniosku, że niektórzy tacy się rodzą".

Informacje dodatkowe o Zło pójdzie za tobą:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2022-11-16
Tytuł oryginału: Follow You Home
Dodał/a opinię: ktomzynska

Tagi: Thrillery i suspens

Zobacz opinie o książce Zło pójdzie za tobą

Kup książkę Zło pójdzie za tobą

Głusza
Mark Edwards0
Okładka ksiązki - Głusza

Wypoczynek z dala od cywilizacji zmieni się w wakacyjny koszmar. Gdy Tom Anderson wraz z nastoletnią córką trafia do ,,Płytkich Zdrojów", ośrodek jest...