Znajda

Witajcie !

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o książce "Znajda", która zbiera mnóstwo pozytywnych opinii.

Czy mi także się podobała?

Oczywiście! Jeszcze jak 😍.

Uroniłam przy niej wiele łez. Historia w niej opisania, nie jest na faktach, nie są to żadne wspomnienia, postacie nie są inspirowane prawdziwymi.

Głównym założeniem autorki było nagłośnienie jak czasy II wojny światowej były straszne, bezlitosne także dla dzieci, a szczególnie tych urodzonych w latach 30.

Niestety, na wojnie dorosłych najbardziej cierpią dzieci.

Pojawił się wątek obozu dziecięcego w Łodzi, który jest często pomijany.

Opowieść została napisana z dwóch perspektyw czasowych- Wieluń 1939, gdzie głównym bohaterem jest sześcioletni Lolek i jego rodzina, radość z narodzin nowego potomka i pierwsze bomby spadające na miasto. Oraz Łódź 2022, gdzie poznajemy trzydziestoletnią Matyldę, mierzącą się z kryzysem w małżeństwie, oraz despotyczną matką, która przypadkiem na stacji metra poznaje przesympatyczną staruszkę.

Książka jest przyjemną, choć momentami przykrą lekturą. Mocno oberwała przez mój zastój czytelniczy, który nie miał nic wspólnego z treścią książki. Gdybym wzięła się za nią w innym czasie, zapewne przeczytałabym ją w jeden, góra dwa dni.

Znacie już twórczości Katarzyny Kieleckiej? To było moje pierwsze spotkanie i na pewno nie ostatnie.

Ja trafiłam na książkę i autorkę przypadkiem, na stronie wyd. Szara Godzina. Cieszę się z tego bardzo, bowiem to kolejna perełka, którą śmiało mogę postawić na półce wyjątkowych książek, które będę polegać każdemu.

Zatem mam nadzieję, że Wy także ją poznacie !

Miłego wieczoru ❤

Informacje dodatkowe o Znajda:

Wydawnictwo: Szara Godzina
Data wydania: 2022-08-30
Dodał/a opinię: _read_andzia_

Tagi: obyczajowe druga wojna światowa

Zobacz opinie o książce Znajda

Kup książkę Znajda

Cytrusowy gaj
Katarzyna Kielecka0
Okładka ksiązki - Cytrusowy gaj

Ada, nauczycielka w przyszpitalnej szkole, wiedzie szczęśliwe życie u boku Jacka. Planuje ślub, jednocześnie angażując się w opiekę nad dziećmi z chorobami...

W drogę, Trzykrotki!
Katarzyna Kielecka0
Okładka ksiązki - W drogę, Trzykrotki!

Trzykrotki, czyli Kamilla, Aleksandra i Katarzyna, cieszą się na kolejne wspólne wakacje. Ich plany krzyżują rodzinne komplikacje oraz scheda po średniowiecznej...