Żółte ptaki

'' Nagle , zszokowany , zdałem sobie sprawę , że strzelam do niego i że nie przestanę , dopóki nie będę miał pewności , że jest już martwy . Poczułem się lepiej na myśl o tym , że zabijamy go wspólnie i że dzięki temu żaden z nas nie będzie miał pewności , że to właśnie on był tym , który rzeczywiście tego dokonał '' Patrzyliście kiedyś może jak bawią się małe dzieci ? Dziewczynki najczęściej mają lalki , ubierają je , czeszą , tulą , śpiewają im , bawią się '' w dom '' . Są samowystarczalne , bo jakoś w tych zabawach w dom , w rodzinę , nie widać '' tatusiów '' , bo chłopcy rzadko kiedy bawią się w dom , nie bawią się też w tatę . Chłopcy wolą samochody , czołgi , zabawę w wojnę...Dziewczynki później wyrastają na kobiety i zamieniają lalkę na prawdziwe dziecko i dalej próbują tworzyć dom . Chłopcy , wyrastają z wieku chłopięcego i niestety często zamieniają zabawę w wojnę , na wojnę prawdziwą . Adrenalina ich wprost roznosi i bardzo chcą walczyć . Niestety , wojna najczęściej nie wygląda jak ta w zabawie . Książka '' Żółte ptaki '' Kevina Powersa , jest właśnie o wojnie , o tej prawdziwej , o tej strasznej , o tej gdzie do głosu dochodzą najbardziej prymitywne instynkty . O tej gdzie można zobaczyć rzeczy wprost niewyobrażalne . Bartle ma 21 lat do wojska zaciąga się chętnie i z własnej woli , zanim zostanie wysłany na front do Iraku przechodzi szkolenie , na którym poznaje osiemnastoletniego Murpha , od tej pory chłopcy są nierozłączni , zwłaszcza że na fecie odbywającej się przed wyjazdem , Bartle obiecuje matce Murpha że przywiezie go z tej wojny z powrotem do domu . Jednak to co stało się na tej wojnie , to czego byli świadkami zmienia wszystko , ludzi , obietnice , życie . W rok po powrocie z Iraku Bartle nadal nie może dojść do siebie . Na dodatek zaczynają się nim też interesować ludzie z D.D.T . Co takiego stało się w Al Tafar w Iraku ? Co spowodowało że Bartle źle sypia , miewa koszmary i pije coraz więcej ? . Z czym jego psychika nie może sobie poradzić ? Nie jest to książka autobiograficzna , jednak autor wie zdecydowanie o czym pisze , gdyż jak napisane jest z tyłu egzemplarza służył on , jako strzelec karabinu maszynowego w armii amerykańskiej w Iraku , w miastach Mosul i Tal Afar w latach 2004 - 2005 , czyli wtedy kiedy osadzona jest fabuła jego książki . Pewnie dlatego książka jest tak bardzo prawdziwa . Chociaż jednocześnie tak niewiarygodna . Polecam szczerze .

Informacje dodatkowe o Żółte ptaki:

Wydawnictwo: Insignis
Data wydania: 2013-09-25
Dodał/a opinię: Ivy

Zobacz opinie o książce Żółte ptaki

Kup książkę Żółte ptaki

Księga zaklęć