Siostry. Przyjemny film z nieco naiwną fabułą

Autor: Wojciech Polak

Siostry - tak brzmi polski tytuł filmu, który – jak zwykle jest mało adekwatny do oryginalnego. Ten w dosłownym tłumaczeniu brzmi: "W jej butach" i zdecydowanie lepiej oddaje treść filmu. Jednak, choć na temat tłumaczeń tytułów w naszym kraju można by napisać niejedną książkę satyryczną, nie o nich teraz mowa.

Siostry – opis filmu

Obraz zaczyna się od scen miłosnych, z częstymi ujęciami butów (w kinie słychać było pomruki: "po co pokazują buty?!"). Tak zaczyna się opowieść o dwóch siostrach – Maggie (Cameron Diaz) i Rose (Toni Colette). Rose należy do tych ułożonych i wykształconych, ale niezbyt pięknych kobiet, Maggie zaś to dokładne przeciwieństwo siostry – ładna, urocza, głupiutka i bardzo zagubiona osoba w tym wielkim świecie.

Czytaj także: Czerwony Kapturek – prawdziwa historia. Animacja z doskonałym poczuciem humoru

Obie bardzo się kochają i na początku często sobie to okazują. Niestety, tylko do momentu, gdy Maggie zostaje przyłapana z facetem Rose. Tu sprawa się komplikuje, drogi sióstr rozchodzą się, za to właściwa akcja filmu zaczyna się właśnie w tym momencie.

Siostry – recenzja filmu

Reżyser – Curtis Hanson ukazuje w nim proste rozterki i zmartwienia normalnych ludzi. Problemy, z jakimi muszą się borykać na co dzień i jak nagłe zmiany mogą dobrze lub źle wpłynąć na człowieka. Nie będę zdradzał całej fabuły, bo to zupełnie niepotrzebne. Nie jest do końca wiarygodna, ale przecież po komediach (romantycznych, które momentami przechodzą w dramat) tego nie oczekujemy.

Siostry – czy warto obejrzeć?

Film Siostry jest przyjemny, momentami trochę przesłodzony i naiwny. Chwilami zabawny, chwilami – nieco mniej. Z pewnością w pewnym momencie warto go będzie obejrzeć z nagrania DVD w domowym zaciszu pod ciepłym kocykiem. O wiele łatwiej myśli się wówczas przy takich filmach. Nie ma tu bowiem ani efektów specjalnych, ani oszałamiającej muzyki, która wymagałaby ogromnej sali kinowej i tony popcornu. To obraz bez "fajerwerków", warty obejrzenia przede wszystkim dla relaksu.

1

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.