Recenzja książki: Echa miłości

Recenzuje: Zosia Czyńska

Gdy piękna Venetia trafia pod opiekę krewnej do poruszającej zmysły Wenecji, nie wie jeszcze, że jej życie wkrótce zupełnie się zmieni. Po traumatycznych doznaniach, które zmieniły życie kobiety, przez dziesięć lat Venetia unikała mężczyzn. Ta piękna, smukła i zadbana architektka wnętrz zamknęła swoje serce i otoczyła się murem, przez który nie pozwoliła nikomu do siebie dotrzeć. Przekonana, że raz zdradzona, nie potrafi już nikomu zaufać, wybrała samotność, bezpieczeństwo, choćby ceną za tę decyzję miała być utrata szans na miłość.

recenzja Echa miłości

Tymczasem La Serenissima, najpiękniejsze włoskie miasto, z niezliczonymi pałacami i lazurową laguną, dostarczyło kobiecie nie tylko wyzwań zawodowych – bo gdzież na świecie jest tyle cudownych miejsc, które czekają na utalentowanych projektantów, ale i... okazji do romansów! Venetia, choć zdecydowała się chronić swoje raz złamane serce, potrafiła dostrzec, że nikt tak, jak wenecjanie, nie dba o siebie. W tym mieście mężczyźni są zawsze ogoleni, starannie ubrani i bardzo szarmanccy. To najpiękniejsze miejsce na miłość, na szczęście i na spełnianie marzeń.

Pewnej karnawałowej nocy, gdy weneckie ulice toną w mroku, a ludzie w maskach topią swoje smutki w winie, Venetia poznaje mężczyznę, którego nie potrafi zapomnieć. Zdumiewa ją jego władczość i odwaga, złości jego pewność siebie, ale nie może przestać o nim myśleć. Paolo Barone słynie w mieście kanałów z romansów i fortuny. Dlaczego więc, skoro może mieć każdą kobietę, wybrał właśnie Venetię? I dlaczego patrzy na nią tak, jakby się znali od dawna?

I dlaczego ją zwodzi?

Kolejna powieść Hannah Fielding, mistrzyni romansów, tym razem po raz kolejny zaprasza nas do wielkiego świata bogatych i pięknych ludzi, którym do szczęścia brakuje prawdziwej miłości. Każdy z nich kryje w sobie koszmarną przeszłość, pełną niezamkniętych spraw, które kładą się cieniem na jego życiu. Jednak pragnienie miłości i wielkie namiętności zawsze zwyciężają. Nie sposób zatem się dziwić, że powieści Hannah Fielding są niezwykle popularne i doskonale się sprzedają.

Autorka konsekwentnie buduje fabułę i tworzy swoich bohaterów. To konwencja, od której rzadko odstępuje. Piękne otoczenie, wspaniali ludzie, wielka tajemnica, miłość i zmysłowe doznania konstruują historię, zapewniającą powieści sukces. Ci zaś czytelnicy, których mniej interesują romanse pięknych i bogatych ludzi, znajdą w Echach miłości niezwykłą podróż przez Wenecję. To najpiękniejsze miasto Włoch zawsze warte jest obejrzenia. Choćby tylko przez karty powieści.

Tagi: romans

Kup książkę Echa miłości

Zobacz opinie o książce Echa miłości
Echa miłości
Hannah Fielding ;
Hannah Fielding0
Okładka ksiązki - Niegasnący żar

Wielka namiętność rodząca się w sercu Afryki. Miłość, która musi zmierzyć się z tajemnicami i zdradą. Coral Sinclair - piękna, ale naiwna młoda fotografka...

Maskarada
Hannah Fielding0
Okładka ksiązki - Maskarada

Młoda pisarka nawiązuje niestosowny romans z Cyganem, przez co wplątuje się w sieć sekretów, kłamstw i pożądania. Latem 1976 roku Luz de Rueda powraca...