Recenzja książki: Głosujcie na Wilka!

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Ponieważ nie da się żyć w chaosie, zrozumiała jest konieczność obecności przywódców. Jak znaleźć tego najbardziej odpowiedniego, któremu zależeć będzie przede wszystkim na dobru wspólnym? Głosujcie na Wilka! – to propozycja Wydawnictwa Zakamarki, opowiadająca o tym, jak wprowadzić ład w miejscu, gdzie różnorodność żyjących zwierząt utrudnia bezsporne funkcjonowanie. Kogo wybiorą zwierzęta? Sięgnij po lekturę, a się przekonasz.

W chwili, gdy w gospodarstwie miały się odbyć wybory nowego szefa, nie wiadomo skąd pojawił się Alojzy Wilk. Pojawił się i od razu przyciągnął uwagę wszystkich. I nie ma się co dziwić, skoro był czarujący, miły, z dużym poczuciem humoru, do tego jeszcze interesujący, przystojny, sympatyczny oraz inteligentny. Od początku Alojzy Wilk miał pełne łapy roboty: spotykał się ze zwierzętami, z najmłodszymi robił sobie fotki, dyskutował, zachęcał, przekonywał. Pozostali kandydaci – Kacper Knur, Aniela Kokoszka i bracia Myszowie – mimo swoich zachęcających haseł wyborczych – przy Wilku nie mieli żadnych szans. Na dodatek jego postulaty – jako szef będzie przyjacielem wszystkich zwierząt – przekonały każdego. A gdy wreszcie nadszedł dzień wyborów, zwierzęta ustawiły się w dłuuugiej kolejce do głosowania… Łatwo można przewidzieć, kto wygrał (kury na pewno nie pomyliły się w liczeniu głosów). Ale co z tego wynikło? Jak wypadły obietnice wyborcze w zderzeniu z szarą rzeczywistością? I chociaż profesjonalnie wyglądają nowi ministrowie, sekretarze oraz podsekretarze, a policja dwoi się i troi, by wyjaśnić zagadkę masowych zaginięć, nie wiadomo, gdzie podziały się trzy barany, cztery kury i siedem myszy. Właśnie – co się z nimi stało? Lektura wszystko wyjaśni.

Zaopatrzona w twardą okładkę, sztywne kartki i duży format książka Głosujcie na Wilka! bawi, ale przede wszystkim uczy: Davide Cali w prosty sposób przybliża młodemu czytelnikowi polityczne zasady rządzące światem dorosłych (nie zawsze uczciwe). Prosty, całkowicie zrozumiały język przekazu (na niektórych kartkach znalazło się zaledwie kilka słów) wraz z wzmagającymi przekaz wymownymi, zabawnymi, kolorowymi, w większości całostronicowymi ilustracjami autorstwa Magali Clavelet, nauczą dzieci z młodszych klas szkoły podstawowej wyciągać wnioski, by w przyszłości nie powtarzały błędów (hmmm… interesujący wydaje się nowy kandydat, Gerard Lis), pomagając przy tym rodzicom i nauczycielom w kształtowaniu obywatelskiej postawy młodego pokolenia.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Głosujcie na Wilka!

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Głosujcie na Wilka!
Autor
Książka
Głosujcie na Wilka!
Davide Cali ;
Inne książki autora
Nie odrobiłem lekcji, bo...
Davide Cali0
Okładka ksiązki - Nie odrobiłem lekcji, bo...

Błyskotliwie zilustrowany zbiór absurdalnych uczniowskich wymówek. Jeśli jeszcze nie wiesz, dlaczego nie odrobiłeś lekcji, odpowiedź znajdziesz w tej...

Sprzedawca szczęścia
Davide Cali0
Okładka ksiązki - Sprzedawca szczęścia

Mówią, że szczęście jest najważniejsze. Pan Gołąb sprzedaje je w słoikach. Ale czy szczęście można kupić? A gdyby tak rozejrzeć się wokół......

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Nielat
Piotr Kościelny
Nielat
Gwiazdy widzą wszystko
Danuta Korolewicz ;
Gwiazdy widzą wszystko
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Głosujcie na Wilka!
Davide Cali ;
Głosujcie na Wilka!
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy