Recenzja książki: Jezus Mesjasz. Najwspanialsza historia wszech czasów

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Jezus Chrystus jest przyjacielem wielu ludzi. Niezmiennie miłując człowieka, pozostaje wciąż taki sam, mimo zmienności świata. Jezus Mesjasz. Najwspanialsza historia wszech czasów jako światowy bestseller wskazuje na aktualność Bożego przesłania.

Komiksowa część publikacji Wydawnictwa Promic poprzedzona została wiadomościami wstępnymi, które obejmują następujące zagadnienia: codzienne życie w czasach Jezusa, Maryja Matka i narodziny w Betlejem, Biblia, Izrael w czasach Jezusa (stolica, prowincje, powierzchnia, klimat, polityka, rząd, religia, języki), opisana w Ewangeliach historia Jezusa, Jego cuda, śmierć i zmartwychwstanie, a także alfabetyczny słowniczek najważniejszych pojęć Co to znaczy… Część komiksową zamyka zaproszenie czytelnika do osobistego spotkania z Jezusem Zbawicielem (konkretne propozycje oraz modlitwa).

Przedstawioną w graficznej formie historię biblijną rozpoczyna nawoływanie Jana Chrzciciela, który przygotowując drogę dla Pana, wzywał do nawrócenia. Czytelnik jest świadkiem obecności Ojca wyrażającego swą miłość do Syna (To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie). Towarzyszy Jezusowi podczas kuszenia na pustyni, staje się uczestnikiem wesela w Kanie, wsłuchuje w nauczanie o Królestwie Bożym. Słyszy wyznanie Piotra, kosztuje ryb z obfitego połowu. Przygląda się cudom, martwi narastającym konfliktem z przywódcami żydowskimi. Widząc Łazarza samodzielnie opuszczającego skalny grobowiec, jest świadkiem chwały Bożej. Kroczy za Jezusem wjeżdżającym na osiołku do Jerozolimy i wypędzającym handlujących ze świątyni. Obecny jest podczas Ostatniej Wieczerzy, zdrady Judasza, modlitwy w Ogrójcu oraz niesprawiedliwego sądu. Udaje się z Panem w ostatnią drogę na Golgotę. Widzi pusty grób i Jezusa Zmartwychwstałego, który obecny jest z nami po wszystkie dni, aż do skończenia świata.

W Jezusie Mesjaszu zostały przedstawione wydarzenia datujące się na czasy Nowego Testamentu. Komiksowy sposób przekazu sprawia, że przedstawieni bohaterowie stają się niemalże bliscy młodemu czytelnikowi, który dzięki lekturze przenosi się w odległe czasy i miejsca, poszerzając swoją wiedzę religijną i pogłębiając wiarę. Zaczerpnięta z Ewangelii treść w połączeniu z autorskimi ilustracjami Villema de Vinka, zapadając w pamięć i serce, skłania do głębokich refleksji.

Opublikowany nakładem Wydawnictwa Promic Jezus Mesjasz. Najwspanialsza historia wszech czasów posłuży nie tylko rodzicom i opiekunom, ale również katechetom, którzy w szczególny sposób są odpowiedzialni za duchowy rozwój młodego pokolenia. Dzięki lekturze dzieci w przyszłości chętniej sięgną po egzemplarz Pisma Świętego, szukając w słowie Bożym odpowiedzi na egzystencjalne pytania dorosłego wieku. Warto się o to zatroszczyć już dziś.

Tagi: komiks dla dzieci bóg

Kup książkę Jezus Mesjasz. Najwspanialsza historia wszech czasów

Zobacz opinie o książce Jezus Mesjasz. Najwspanialsza historia wszech czasów