Recenzja książki: Krwią Jego ran uzdrowieni. Droga Krzyżowa w ikonach

Recenzuje: Anna Globisz

Krwią Jego ran uzdrowieni to niewielkich gabarytów książeczka opisująca Drogę Krzyżową w ikonach. Jej autor, Antonio Bongiorno, kieruje do czytelnika czternaście stacji poprzedzonych wprowadzeniem i zwieńczonych modlitwą na zakończenie.

Każda z czternastu tajemnic poddawana jest refleksji w ten sam sposób: kolejną stację otwiera ikona oraz czytanie z Ewangelii, po którym następuje krótkie rozważanie oraz modlitwa.

Ikony stanowią symboliczne wprowadzenie w studiowaną tajemnicę, pozwalają na jej dogłębne zrozumienie i pełne zaangażowanie. Ich rozważanie może stanowić punkt wyjścia do dłuższej modlitwy, skupionej wokół misterium Zbawienia, pozwalającej na silniejsze zaangażowanie i przeżycie.

Choć książeczka ta najczęściej czytana będzie zapewne w okresie wielkopostnym, nic nie stoi na przeszkodzie, by z medytacji Bongiorno uczynić codzienną modlitwę, angażującą wiele zmysłów.

Mimo że rozważania zawarte w tym niewielkim woluminie są obiektywnie krótkie, zawierają wiele treści. Skupiają się na miłości, współczuciu, umiejętności pokornego przyjmowania tego, co zsyła nam los, ofierze, upadkach i podnoszeniu się z nich, a także na radości, ku której wszyscy zdążamy.

Walorem wydania jest jego poręczność – dzięki kieszonkowej formie czytelnik ma możliwość zabrać je w sobą, by oddać się medytacji i pogłębianiu życia duchowego w dogodnym momencie. Po to, by, jak sugeruje autor rozważań, rozpocząć wędrówkę per crucem ad lucem.

Krwią Jego ran uzdrowieni  to dobry wybór dla każdej osoby, która poszukuje publikacji wprowadzającej i pomagającej pojąć istotę chrześcijańskiego zbawienia.

Kup książkę Krwią Jego ran uzdrowieni. Droga Krzyżowa w ikonach

Zobacz opinie o książce Krwią Jego ran uzdrowieni. Droga Krzyżowa w ikonach