Muminki Mała księga Liczby

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2010-09-01
Dodał/a recenzje: Justyna Gul

Muminkowe cyferki

Świat Muminków to fascynująca rzeczywistość i codzienność pełna przygód, zagadkowych wydarzeń, refleksji i zabawy. Wuj Truj, Too-Tiki, Emma, Ryjek, Panna Migotka  czy Włóczykij to tylko niektórzy ze znajomych głównych bohaterów opowieści, czyli Muminków.

Tym razem te sympatyczne stworki opuszczają swoich towarzyszy, by wkroczyć w świat dzieci, ucząc i bawiąc jednocześnie. „Muminki. Mała księga Liczby” to kolorowa podróż poprzez matematykę, która w tak doborowym towarzystwie wydaje się „lekka, łatwa i przyjemna”.

Z tą prześlicznie wydaną, przyciągającą wzrok książeczką, dzieci zobaczą jednego Muminka (1) pomiędzy dwoma drzewami (2), a od deszczu ochronią rodzinę Muminków trzy (3) parasole, które muszą poradzić sobie aż z czterema (4) chmurami.

Zdecydowanie lepiej niż w deszczu można bawić się na łące, gdzie można gonić pięć (5) wielobarwnych motylków, albo zrobić pachnący bukiet z sześciu (6) kwiatków.

Mimo, że nadchodzi zima, warto przypomnieć sobie wakacyjny wypoczynek nad jeziorem, po którym dryfowało siedem (7) łódek. Z pewnością o powrocie na plażę marzy Mama Muminka, która znalazła tam aż osiem (8) muszelek, albo tata, który jako wędkarz-amator złowił dziewięć (9) rybek. Muminek zdecydowanie woli obserwować dziesięć (10) ptaków, lecących, hen, daleko niż moczyć nogi w wodzie, ale najbardziej lubi przytulać się wśród dużej ilości błyszczących gwiazd na niebie.

„Muminki. Mała księga Liczby” to przepiękna książeczka, umilająca dzieciom pierwszy kontakt z liczbami, a Muminki tanecznym krokiem przeprowadzą je przez liczby od 1 do 10. To znakomity sposób na zafascynowanie naszych milusińskich światem cyferek i rozbudzenie żądzy poznawania. Po raz kolejny Muminki wciągają dzieci w fascynującą krainę nauki, znacząco wspomagając je przy tym w procesie edukacji.

Kup książkę Muminki Mała księga Liczby

Zobacz opinie o książce Muminki Mała księga Liczby
Mój rubinowy kucyk
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Mój rubinowy kucyk

Ta śliczna książka zawiera aż 590 kolorowych naklejek (w tym 60 błyszczących!), a także 40 szkiców przedstawiających sylwetki przepięknych koników do pokolorowania...

Ilustrowana Biblia młodych
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Ilustrowana Biblia młodych

Książka zawiera tylko "wypisy" dla młodzieży szkolnej. Większość tekstów jest dosłownie wzięta z Pisma św., często są jednak skrócone, aby zaprezentować...

Dom bez klamek
Jędrzej Pasierski