Recenzja książki: Po drugiej stronie strachu. Tom 2

Recenzuje: Danuta Awolusi

A co, jeśli całe życie jest kłamstwem, a nic wokół nie jest pewne? Takie pytania może zadawać sobie czytelnik, śledząc losy Blake Blue. Bohaterka sporo przeszła, dużo wycierpiała, ale los nie ma zamiaru jej oszczędzać. Drugi tom powieści Po drugiej stronie strachu autorstwa Aniki Gielzak to prawdziwy rollercoaster emocji!

recenzja Po drugiej stronie strachu. Tom 2

Blake Blue to piękna, zadziorna kobieta, która na zewnątrz emanuje siłą i niezłomnością. Jednak pod tą fasadą kryje się dziewczyna, która zadaje sobie pytanie: kim jestem? Kłamstwem? Wymysłem? Wcześniej miała wszystko, ale wypieranie uczuć i wspomnień ma swoje konsekwencje…

Anika Gielzak niewiele zdradza z fabuły swojej najnowszej książki. I słusznie, bo w tę historię trzeba wchodzić stopniowo, pozwalając sobie na smakowanie każdego rozdziału. Narracja pierwszoosobowa pozwala nam bardzo mocno wczuć się w emocje Blake. A te są poszarpane, intensywne i zmienne.

Blake obserwujemy od momentu, w którym opłakuje ukochanego męża. Jego strata jest dla niej wielkim ciosem, a tęsknota zżera ją od środka. Pojawia się jednak Falo – mężczyzna, który silnie wpływa na Blake. Czy można mu się oprzeć? I czym właściwie jest cała ta kaskada uczuć? Wraz z główną bohaterką będziemy przeżywać chwile pełne porywów serca.

Powieść Aniki Gielzak to rzadkie wśród polskich autorek połączenie romansu, prozy obyczajowej, psychologicznej i fantastyki. W tym tomie fabuła bardzo się rozkręca, a wątki fantastyczne zaczynają odgrywać coraz większe znaczenie. Blake cały czas próbuje zrozumieć, kim jest tak naprawdę, a kolejne wydarzenia prowadzą ją do nieoczywistego finału. Ten jednak nastąpi dopiero w tomie trzecim, trzeba więc się uzbroić w cierpliwość.

Gielzak na pewno jest mistrzynią zaskoczeń i zwrotów akcji. To książka o poszukiwaniu siebie, stawianiu czoła prawdzie oraz próbie okiełznania własnych emocji. Mocna, wyrazista mieszanka! Blake Blue musi wiele znieść, a jej zagubienie porusza czułe struny w sercu. Jednocześnie bohaterka podbija serce czytelnika swoim mocnym, impulsywnym charakterem. Wiadomo, że z nią dosłownie wszystko może się wydarzyć! A niektóre decyzje będą mrozić krew w żyłach.

Lektura książki Po drugiej stronie strachu przypomina jazdę kolejką górską. Sporo adrenaliny, radości z czytania, ale też obaw o losy Blake i wiele ostrych zakrętów. Po wszystkim trzeba wrócić na ziemię, co wcale nie jest takie łatwe. Tym bardziej apetyt na zamknięcie całej historii rośnie. Czekam zatem na tom trzeci!

Tagi: romans

Kup książkę Po drugiej stronie strachu. Tom 2

Zobacz opinie o książce Po drugiej stronie strachu. Tom 2
Po drugiej stronie strachu
Anika Gielzak0
Okładka ksiązki - Po drugiej stronie strachu

Blake Blue ma wszystko: urodę, pieniądze, przyjaciół, miłość... Ma też mroczną przeszłość, której nie pamięta. Za to jej żywiołowy charakter sprawia, że...