Recenzja książki: Przygoda Wielka

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Przygody ubarwiają zwykłą, szarą codzienność. Jakie perypetie przeżyją bohaterowie książeczki Przygoda Wielka? Wraz z nimi i czytelnik będzie miał okazję uczestniczyć w wakacyjnych wydarzeniach, doświadczając przy okazji mnóstwa pasjonujących wrażeń.

recenzja Przygoda Wielka

Wiek dziewięciu lat wcale nie jest łatwy – tego Michał był pewien. No bo przecież jak ma przeżyć dwa miesiące u cioci Krysi? I to na dodatek w jakiejś niewielkiej wiosce o nazwie Przygoda Wielka? A Michał nie mógł żyć bez dostępu do sieci. Myślał tylko o grach i komputerze. Milka, Bobo, Orzech – nie obchodziły go jakieś sierściuchy. I jeszcze te wiejskie dzieci z Kornelią na czele. Jak ma wytrzymać do końca sierpnia? Był smutny i zły, mało jadł. Do czasu… Z najwyższego wzgórza Przygody Wielkiej mógł wreszcie podziwiać przepiękną okolicę: lasy, rzekę i pobliski staw, a łapanie żab, kąpiel w ubraniach, czereśniowy sad czy wyprawa po jagody to tylko niektóre z wielu równie interesujących przygód z nowymi przyjaciółmi.

W książeczce Przygoda Wielka wydarzenia zostały przedstawione w sposób bardzo interesujący, co sprawia, że młody czytelnik absolutnie się będzie nie nudził. Wywołujące uśmiech na twarzach dialogi i pobudzające do refleksji opisy uzupełniają kolorowe ilustracje autorstwa Małgorzaty Herrery. Wszystko to sprawia, że łatwo małemu odbiorcy (książka kierowana jest do uczniów młodszych klas szkoły podstawowej) docenić głębię prawidłowych relacji międzyludzkich, dostrzec wartość przyjaźni (i pomyśleć, że konieczność połknięcia dżdżownicy mogła wszystko zniszczyć), a także przekonać się, że dobrze jest móc polegać na kimś w trudnych chwilach. Ten, kto sięgnie po lekturę Katarzyny Kilczuk, zrozumie, że życie to realizacja ważnych celów, jednak nie w pojedynkę, lecz w łączności z innymi.

Publikacja Wydawnictwa Dziwimisie warta jest polecenia.

Tagi: dla dzieci wakacje

Kup książkę Przygoda Wielka

Zobacz opinie o książce Przygoda Wielka
Przygoda Wielka
Katarzyna Kilczuk ;
Potworna sprawa
Katarzyna Kilczuk0
Okładka ksiązki - Potworna sprawa

- Lucek, poczekaj! - zawołała. - Czy ty chcesz, żebym szukała z tobą jakiegoś potwora? Przecież my nie jesteśmy rycerzami. Wiem, że twój tata się na nich...