reklama

Recenzja książki: Przygody psa Precla. Precel i nowi koledzy

Recenzuje: Danuta Szelejewska

Pies – jako zwierzę społeczne – potrzebuje kontaktów z innymi przedstawicielami swojego gatunku. Znany już czytelnikowi Precel (Precel pokonuje strach, Precel poznaje nowy dom, Precel idzie na spacer) przeżyje kolejną przygodę. Tym razem to nie sam Precel, ale i jego nowi koledzy zapewnią rozrywkę każdemu, kto sięgnie po lekturę.

recenzja Przygody psa Precla. Precel i nowi koledzy

Mieszkający u Marty i Mateusza mały, brązowy Precel z zabawnie pomarszczonym czołem, jak zawsze jest sympatyczny i grzeczny. Nie brakuje mu też energii, z której chętnie korzysta na spacerach. O tak, tam to dopiero się dzieje! A ilu nowych psiumpli można poznać! I choć na początku Precel nie za bardzo wiedział, czego się może po nich spodziewać (czy ten duży, szary pies na pewno nie jest groźny?), szybko im zaufał i przestał się chować za nogami Marty. A psiumple są – jak wynika z relacji Precla – niezastąpieni: najodważniejszy Gucio zawsze jest pomocny (ogromny kamień na podwórku nie straszy już Precla), z trzyletnim Bubą miło jest obwąchiwać kępki traw, blablador (czy jakoś tak) Dżeki to mistrz w gryzieniu patyków, a dzięki czarnej psiumpelce Tosi z białą łatką na szyi – zabawa trwa aż do utraty tchu. Dlaczego Precel unika spotkania z dużo większym od siebie białym psem? Jakie zamiary ma idący w stronę Precla mały Leon w niebieskim sweterku z okrętem? Pełniący rolę narratora sympatyczny bohater historii udzieli wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania.

Treść książki Precel i nowi koledzy, podobnie jak poprzednie tomiki serii, zainteresuje dzieci przedszkolne, które z radością wezmą udział w czekającej na nie przygodzie. Chętnie wsłuchają się w głos Precla (rzeczywiście wiele można się od niego nauczyć), przekazującego ważne informacje o kontaktach psów między sobą oraz o przyjaźni psa z człowiekiem. Poznają zasady witania się z psami nieznajomymi oraz zrozumieją, w jakich sytuacjach pies chowa ogonek między łapkami. Postarają się też zapamiętać, jakie znaczenie ma przywiązana do obroży lub szelek żółta wstążeczka. Przyswojenie treści ułatwiają: prosta fabuła, jasny przekaz, ciekawe (zwłaszcza psie) dialogi (zapisane na różnobarwnych kartkach), powiększona i różnorodna czcionka oraz poszerzone odstępy między linijkami. Tekst (w formie dymków i zapisu zwykłego) wzbogacają piękne, kolorowe, klimatyczne ilustracje autorstwa Karoliny Ptasznik. Propozycją dla rodziców do rozmowy z dziećmi są zapisane na końcu, a wynikające z treści trzy pytania oraz notka Zapamiętaj! dotycząca psio-psich i psio-ludzkich kontaktów.

Doskonale oddziałująca na zmysły historia z Preclem w roli głównej to wartościowa publikacja, po którą zdecydowanie warto sięgnąć.

Tagi: dla dzieci pies

Kup książkę Przygody psa Precla. Precel i nowi koledzy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Przygody psa Precla. Precel i nowi koledzy
Autor
Inne książki autora
Przygody psa Precla. Precel idzie na spacer
Marta Maj0
Okładka ksiązki - Przygody psa Precla. Precel idzie na spacer

Precel idzie na spacer To już trzecia opowieść o dzielnym kundelku Preclu! Po poznaniu nowego domu nadszedł czas na spacery pełne przygód. Precel wspólnie...

Przygody psa Precla. Precel pokonuje strach
Marta Maj0
Okładka ksiązki - Przygody psa Precla. Precel pokonuje strach

"Precel pokonuje strach" to opowieść o przełamywaniu obaw i stawianiu im czoła. Bohaterem jest 3-letni kundelek, który wspomina szczenięce lata i strach...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Sekrety domu Bille
Agnieszka Janiszewska
Sekrety domu Bille
Cienie dawnych grzechów
Mieczysław Gorzka ; Michał Śmielak
Cienie dawnych grzechów
Alfabet polifoniczny
Tomasz Jastrun
Alfabet polifoniczny
Morderstwo z malinką na deser
Monika B. Janowska
Morderstwo z malinką na deser
Witajcie w Chudegnatach
Katarzyna Wasilkowska
Witajcie w Chudegnatach
Freudowi na ratunek
Andrew Nagorski
Freudowi na ratunek
Do roboty!
Katarzyna Radziwiłł
Do roboty!
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy