Quantcast

Recenzja książki: Spróbuj jeszcze raz, Adelko

Recenzuje: Danuta Szelejewska

By osiągnąć cel – trzeba próbować. Mimo upadków – powstawać. Każda próba jest wygraną. Trzeba tylko cierpliwości oraz wytrwałości. Tylko tyle. Albo… aż tyle. Pewnym jest jednak, że warto. Kolejna z serii przygód o Adelce (główna bohaterka nadal jest rezolutna, lubi rysować koty, ma zielone oczy i poskręcane jak sprężynki rude włosy) książka Spróbuj jeszcze raz, Adelko pokazuje, jak bardzo ważna jest wytrwałość na drodze od marzeń do ich realizacji.

recenzja Spróbuj jeszcze raz, Adelko

Nareszcie rodzice kupili jej rower! Piękny i kolorowy: jasnoniebieski jak pogodne niebo, z żółtymi rączkami przy kierownicy oraz białym siodełkiem w różnokolorowe kropki. Adelka nie posiada się ze szczęścia, tym bardziej że rower ma pedały i dziewczynka nie będzie już musiała odpychać się nogami. Tak długo na niego czekała! Teraz jest szczęśliwa i dumna. Już za chwilę będzie na nim śmigać jak wyścigówka. Już za chwilę pomknie w dal jak strzała. Na razie jednak zakłada kask. I jedzie… z pomocą taty, trzymającego umocowany z tyłu roweru kijek. Potem… znów jedzie… z pomocą mamy trzymającej kijek. No cóż… w końcu pokaże, jak świetnie potrafi jeździć! I znów… puszczanie kijka, chwytanie kijka… Adelka nie tak to sobie wyobrażała. Dobrze chociaż, że na jej nowych, zielonych butach narysowane są podobne do Kreski (historię Kreski czytelnik odnajdzie w książce Adelka i kot wyjątkowy) pręgowane kotki. A gdy pod kolanem, w miejscu bez ochraniacza, pojawiają się kropelki krwi… Ile czasu musi upłynąć, by Adelka zrozumiała, że warto próbować? Bo jak się ćwiczy i ćwiczy, jak się próbuje i próbuje, to idzie coraz lepiej… i lepiej. Każda próba jest wygraną. Z każdą próbą umie się i wie więcej.

Historia opisana na kartach publikacji Wydawnictwa Bis opowiada o wytrwałości, która jest tak bardzo potrzebna, by marzenia mogły się spełnić. A wówczas czytelnik będzie się cieszył razem z główną bohaterką. Wzruszający tekst (pełen łagodności, serdeczności, bliskości i spokoju) Anny Bichalskiej uzupełniony został pięknymi ilustracjami autorstwa Beaty Zdęby. Z mądrych dialogów przenika prawda o marzeniach, tęsknocie, wytrwałym dążeniu do celu, a także radości z tego, co wyjątkowe, a co najczęściej znajduje się w zasięgu ręki. Trzeba to tylko dostrzec, zaakceptować i pokochać.

Książeczka Spróbuj jeszcze raz, Adelko zainteresuje dzieci od szóstego roku życia, ich rodzicom zaś dostarczy tematu do wspólnych rozmów.

Tagi: dla dzieci Adelka

Kup książkę Spróbuj jeszcze raz, Adelko

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Spróbuj jeszcze raz, Adelko
Książka
Inne książki autora
Adelka i trudne słowo na "e"
Anna Bichalska0
Okładka ksiązki - Adelka i trudne słowo na "e"

Adelka jest chora i to wcale nie jest przyjemne. Do tego mama ma dużo pracy. Adelce wcale się to nie podoba. Dorośli mają lepiej - Adelka jest tego pewna...

Kufer tajemnic
Anna Bichalska0
Okładka ksiązki - Kufer tajemnic

Magdalena odkrywa na strychu zakurzony i zapomniany kufer. W środku znajduje list od dawno zmarłej matki. Okazuje się, że kufer niegdyś należał do Stefanii...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy