Recenzja książki: Szepty sumienia

Recenzuje: truskawka2

Zapoznajemy się z wstrząsającym dziennikiem Tomasza, który do pewnego momentu był wybrańcem losu – a przynajmniej nim się czuł. Naukowiec z pasją, prowadzący badania nad leczeniem raka, pokonujący kolejne szczeble kariery. Mąż cudownej kobiety. Troskliwy ojciec nastoletniej Ewy. Jego świat wywraca się pewnego wieczoru do góry nogami. Po opijaniu sukcesu, zaalarmowany telefonem żony, która nie może uruchomić auta, jedzie do niej tramwajem, by pomóc. Jeszcze nic nie zwiastuje katastrofy. Jednak gdy udaje mu się uruchomić samochód, popełnia straszliwy błąd. Nie myśląc o tym, że pił, wsiada za kółko. Potrąca dziewczynkę jadącą na rowerze. Wpada w panikę. Co z jego uporządkowanym dotąd życiem? Żona, dziecko, kariera... Gdyby się wydało, że prowadził po pijanemu, mógłby trafić za kratki. Decyduje się więc na ucieczkę, nie udziela pomocy. Okazuje się, że potrącona dziewczynka to najlepsza przyjaciółka córki. Wkrótce ofiara wypadku umiera. Tomasz coraz bardziej rozpaczliwie próbuje ukryć swój fatalny stan psychiczny. Zaczyna mieć omamy wzrokowe (z okien autobusu widzi koło roweru) i słuchowe (twarz w lustrze przemawia do niego!), pije, spędza kolejne bezsenne noce. Czy jednak wyzna prawdę i odważy się ponieść konsekwencje? A może popadnie w obłęd bez reszty?

Książka niesamowicie angażuje emocjonalnie. Szczerze współczujemy Tomaszowi. Rozumiemy jego strach. To nie jest zimny drań, który uciekł z miejsca wypadku z wyrachowania. To po prostu zwykły, dobry człowiek, który popełnił dwa błędy (spowodowanie po alkoholu wypadku i nieprzyznanie się do tego) i ponosi konsekwencje jeszcze straszniejsze, niż gdyby wyznał prawdę. Jego sumienie, wbrew tytułowi, nie ogranicza się do szeptu. Przeraźliwie krzyczy. Wstrząsająca lektura!

dr Kalina Beluch

Kup książkę Szepty sumienia

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Szepty sumienia
Książka
Szepty sumienia
Beata Zdziarska
Inne książki autora
Zagubiony szlak
Beata Zdziarska0
Okładka ksiązki - Zagubiony szlak

Noc Wigilijna. W schronisku, którego nie ma na mapie, spotyka się czworo obcych sobie ludzi: Jan, Marta, Paweł oraz gospodarz stanicy. Tej nocy...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje