Wyspa Obłąkanych

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2016-05-25
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7776-122-9
Liczba stron: 188

Ocena: 5.5 (4 głosów)

Recenzja: Wyspa Obłąkanych

Recenzuje: Anna Szczurek

Dawid i Larisa, bohaterowie serii dla dzieci autorstwa Martina Widmarka, co rusz stają się uczestnikami niezwykłych wydarzeń. Chłopiec to rdzenny Szwed, dziewczynka zaś przyjechała do Szwecji z Sankt Petersburga, gdzie wychowana była w duchu artystycznym. Mimo różnic (nie tylko kulturowych), dzieciaki zaprzyjaźniają się ze sobą i razem przeżywają dziecięce, niestandardowe przygody, nierzadko wystawiając się na niebezpieczeństwo.

Tym razem gdy dziewczynka postanawia kupić mamie ładny, stary zegarek, na zapleczu zakładu zegarmistrzowskiego wraz z przyjacielem stają się widzami spektaklu niebywałego. Oto właścicielka, Anna Kropowski,  przy użyciu lalek, potrafi zainscenizować dokładnie to, o czym myślą przebywający obok niej ludzie, nie pytając ich o to wcale.

Jako że młodzi bohaterowie niedawno natknęli się na podejrzane cmentarzysko i pomnik nieznanego mężczyzny, ich myśli wirowały jedynie wokół niego. On nic nie wiedział na temat tego człowieka, ona zaś usilnie pragnęła zgłębić tajemnicę Wyspy Obłąkanych i dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Planowała napisać o niej artykuł, stąd pozyskane informacje musiały być rzetelne i obszerne. Gdy razem wybrali się do znajdującego się wyspie budynku, czekała ich przykra niespodzianka - gorsza nawet niż nagrobki zmarłych przedwcześnie dziewczyn, dostrzeżone przed nim.

To, co odkryli, kazało im przypomnieć sobie starą prawdę – czasem lepiej nie wiedzieć.

Tak jak poprzednie książeczki z serii, także i ta nawiązuje do różnych dziedzin wiedzy - tak, by pod pozorem zabawy, nieść czytelnikom również naukę. Tym razem Larisa wykazywała się znaczną wiedzą z zakresu fizyki kwantowej, ale także psychologii, informatyki, historii oraz elementów chirurgii. Dorosłym może to wydać się nieco sztuczne, jednak dzieciakom będzie imponować i zachęcać ich do własnych odkryć.

Wyspa Obłąkanych to doskonały kryminał dziecięcy, idealny dla tych, którzy wcześniejsze lata spędzili z Widmarkiem i jego serią detektywistyczną, jak również dla tych, którzy autora jeszcze nie znają, ale niestraszne są im zagadki, a pociąg do wiedzy jest u nich istotny i silny. 

Polecam.

Tagi: Wyspa Obłąkanych, Wyspa Obłąkanych recenzja, Wyspa Obłąkanych książka, Martin Widmark Wyspa Obłąkanych, Martin Widmark recenzja, Martin Widmark książka, Martin Widmark

Kup książkę Wyspa Obłąkanych

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Wyspa Obłąkanych
Inne książki autora
Tajemnica mody
Martin Widmark0
Okładka ksiązki - Tajemnica mody

Światowej sławy kreator mody odwiedza Valleby, żeby wyłonić w konkursie najlepiej ubranych mieszkańców. Nagrodą jest wyjazd do Paryża. Kiedy ukochana...

Tyczka w krainie szczęścia
Martin Widmark0
Okładka ksiązki - Tyczka w krainie szczęścia

Mały Daniel nie może zasnąć, a opiekująca się nim pani Julia zaczyna snuć opowieść na dobranoc… Kiedy była małą dziewczynką, jej starszy brat...

Recenzje miesiąca
Escape book
Ivan Tapia
Escape book
Post scriptum
Milena Wójtowicz
Post scriptum
Takeshi. Taniec tygrysa. Tom 2
Maja Lidia Kossakowska
Takeshi. Taniec tygrysa. Tom 2
O Chinach
Henry Kissinger
O Chinach
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy