Wyspa Obłąkanych

Wydawnictwo: Zakamarki
Data wydania: 2016-05-25
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 978-83-7776-122-9
Liczba stron: 188

Ocena: 5.5 (4 głosów)

Recenzja: Wyspa Obłąkanych

Recenzuje: Anna Szczurek

Dawid i Larisa, bohaterowie serii dla dzieci autorstwa Martina Widmarka, co rusz stają się uczestnikami niezwykłych wydarzeń. Chłopiec to rdzenny Szwed, dziewczynka zaś przyjechała do Szwecji z Sankt Petersburga, gdzie wychowana była w duchu artystycznym. Mimo różnic (nie tylko kulturowych), dzieciaki zaprzyjaźniają się ze sobą i razem przeżywają dziecięce, niestandardowe przygody, nierzadko wystawiając się na niebezpieczeństwo.

Tym razem gdy dziewczynka postanawia kupić mamie ładny, stary zegarek, na zapleczu zakładu zegarmistrzowskiego wraz z przyjacielem stają się widzami spektaklu niebywałego. Oto właścicielka, Anna Kropowski,  przy użyciu lalek, potrafi zainscenizować dokładnie to, o czym myślą przebywający obok niej ludzie, nie pytając ich o to wcale.

Jako że młodzi bohaterowie niedawno natknęli się na podejrzane cmentarzysko i pomnik nieznanego mężczyzny, ich myśli wirowały jedynie wokół niego. On nic nie wiedział na temat tego człowieka, ona zaś usilnie pragnęła zgłębić tajemnicę Wyspy Obłąkanych i dowiedzieć się o niej czegoś więcej. Planowała napisać o niej artykuł, stąd pozyskane informacje musiały być rzetelne i obszerne. Gdy razem wybrali się do znajdującego się wyspie budynku, czekała ich przykra niespodzianka - gorsza nawet niż nagrobki zmarłych przedwcześnie dziewczyn, dostrzeżone przed nim.

To, co odkryli, kazało im przypomnieć sobie starą prawdę – czasem lepiej nie wiedzieć.

Tak jak poprzednie książeczki z serii, także i ta nawiązuje do różnych dziedzin wiedzy - tak, by pod pozorem zabawy, nieść czytelnikom również naukę. Tym razem Larisa wykazywała się znaczną wiedzą z zakresu fizyki kwantowej, ale także psychologii, informatyki, historii oraz elementów chirurgii. Dorosłym może to wydać się nieco sztuczne, jednak dzieciakom będzie imponować i zachęcać ich do własnych odkryć.

Wyspa Obłąkanych to doskonały kryminał dziecięcy, idealny dla tych, którzy wcześniejsze lata spędzili z Widmarkiem i jego serią detektywistyczną, jak również dla tych, którzy autora jeszcze nie znają, ale niestraszne są im zagadki, a pociąg do wiedzy jest u nich istotny i silny. 

Polecam.

Tagi: Wyspa Obłąkanych, Wyspa Obłąkanych recenzja, Wyspa Obłąkanych książka, Martin Widmark Wyspa Obłąkanych, Martin Widmark recenzja, Martin Widmark książka, Martin Widmark

Kup książkę Wyspa Obłąkanych

Zobacz także

Zobacz opinie o książce Wyspa Obłąkanych
Inne książki autora
Nelly Rapp w grocie Króla Gór
Martin Widmark0
Okładka ksiązki - Nelly Rapp w grocie Króla Gór

Kolejna, przygoda niezwykłej Nelly Rapp, która ze swoim wiernym psem Londynem postanawia ruszyć na ratunek przyrodzie....

Tajemnica zamku
Martin Widmark0
Okładka ksiązki - Tajemnica zamku

Hrabia von Farsen zaprasza mieszkańców Valleby do swojego zamku na degustację ekskluzywnej czekolady. Gdy goście, delektując się czekoladą, z zazdrością...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Frankenstein
Mary Shelley
Frankenstein
Medium z Long Island
Caputo Theresa
Medium z Long Island
Ania z Avonlea
Lucy Maud Montgomery
Ania z Avonlea
Mur
Rafał Witek
Mur
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy