Plakat wydarzenia - Konkurs na opowiadanie. Wygraj publikację swojej książki!

Konkurs na opowiadanie. Wygraj publikację swojej książki!

Fundacja: Wydaje.pl
Miasto: Katowice
Adres: www.warsztatypisania.pl
Start: 2014-07-10
Koniec: 2014-08-10
Tematyka: konkursy literackie
Dodał: slk

Już 10 lipca rusza konkurs na opowiadanie organizowany przez portal Wydaje.pl. Uczestnicy mają równy miesiąc (do 10 sierpnia), aby napisać opowiadanie, którego głównym motywem będzie kanarek. Wybór gatunku opowiadania zależy od Ciebie. Do wygrania atrakcyjne nagrody – publikacja nagrodzonej pracy w portalu i udział w warsztatach kreatywnego pisania.


Przed nami dwa długie miesiące lenistwa – czyli wakacje. Aby maksymalnie wykorzystać ten czas, warto znaleźć dla siebie jakieś ciekawe zajęcie. Portal Wydaje.pl ma propozycję dla piszących do szuflady (i nie tylko!):  w sezonie letnim 2014 organizujemy konkurs na opowiadanie. Wakacje to czas swobody, zatem charakter rywalizacji również będzie swobodny – gatunek można wybrać dowolnie: horror, fantastyka, komedia - ograniczeniem jest tylko Twoja fantazja. Jedyny limit to objętość (maksymalnie jeden arkusz wydawniczy, czyli około 40 tysięcy znaków), no i oczywiście motyw przewodni: kanarek. 


- Promujemy Śląsk, dlatego motywem przewodnim uczyniliśmy kanarka, który przez swoją obecność w dawnych kopalniach jest związany i kojarzony z tym regionem. Chcemy wspierać nowe, nieodkryte talenty wywodzące się stąd. Zresztą Wydaje.pl od lat angażuje się w akcje wspierające działalność początkujących pisarzy, w których drzemie ogromny twórczy potencjał. Wierzymy więc, że opowiadania uczestników konkursu zaskoczą nas pomysłowością i fantazją, szczególnie, że motyw przewodni pozostawia szerokie pole dla wyobraźni – mówi Kinga Kasperek, organizatorka konkursu.


Opowiadania oceni jury, w skład którego wchodzą: Jan Oko (blog Kocham Książki), Marcin Rusnak (pisarz) oraz Magdalena Kempna-Pieniążek (redaktor naczelna portalu ArtPapier.com). Nagrodą główną jest profesjonalne przygotowanie publikacji zwycięskiego opowiadania oraz udział w warsztatach kreatywnego pisania, które odbędą się już we wrześniu w Katowicach. Konkursowe opowiadanie należy przesłać na adres: kontakt@wydaje.pl


Więcej informacji dotyczących konkursu i warsztatów znajdziesz na stronie: warsztatypisania.pl. Zapraszamy do wzięcia udziału!

Reklamy