Logo wydawnictwa - Buchmann

Wydawnictwo Buchmann powstało w 1987 roku i od tego czasu konsekwentnie rozwija swoją bogatą ofertę. Specjalizujemy się w publikacji albumów, encyklopedii, leksykonów, poradników, czy też książek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Dużym zainteresowaniem cieszą się nasze biografie popularnych sportowców, m.in. bestsellerowa autobiografia Andrzeja Iwana „Spalony”, „Kowal. Prawdziwa historia”, „Szamo” czy też „Neymar” oraz tytuły o tematyce historycznej, wydawane na licencjach renomowanych wydawnictw zagranicznych. Za naszą sprawą w 2009 roku ukazała się również znakomita autobiografia „Moonwalk” Michaela Jacksona, która w krótkim czasie stała się bestsellerem.

Z racji długiego stażu na rynku wydawniczym, posiadamy odpowiednie doświadczenie, które pozwala nam na realizowanie potrzeb naszych czytelników.

Z końcem 2012 roku Buchmann połączył się z dwoma innymi wydawnictwami o wieloletniej tradycji na polskim rynku wydawniczym tworząc wspólnie Grupę Wydawniczą FOKSAL.

Grupa Wydawnicza FOKSAL powstała w grudniu 2012 roku w wyniku połączenia trzech znanych oficyn wydawniczych: Buchmann, W.A.B. oraz Wilga. W 2013 r. Grupa rozwinęła dynamicznie swoja ofertę poszerzając znacząco i porządkując zakres produktowy. Powstały nowe marki: Erotica, w ramach, której wydajemy literaturę erotyczną; Uroboros wydający fantastykę, OLE, gdzie znajduje się literatura kobieca, książki o tematyce sportowej oraz politycznej. Jesienią 2013 r. w ramach struktur powstał FoxGames - wydawca gier planszowych.

Staramy się docierać do większej liczby czytelników, z coraz to większą i bardziej zróżnicowaną ofertą.

Książki wydawnictwa

Zobacz także

Reklamy