reklama
Logo wydawnictwa - Buchmann

Wydawnictwo Buchmann powstało w 1987 roku i od tego czasu konsekwentnie rozwija swoją bogatą ofertę. Specjalizujemy się w publikacji albumów, encyklopedii, leksykonów, poradników, czy też książek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Dużym zainteresowaniem cieszą się nasze biografie popularnych sportowców, m.in. bestsellerowa autobiografia Andrzeja Iwana „Spalony”, „Kowal. Prawdziwa historia”, „Szamo” czy też „Neymar” oraz tytuły o tematyce historycznej, wydawane na licencjach renomowanych wydawnictw zagranicznych. Za naszą sprawą w 2009 roku ukazała się również znakomita autobiografia „Moonwalk” Michaela Jacksona, która w krótkim czasie stała się bestsellerem.

Z racji długiego stażu na rynku wydawniczym, posiadamy odpowiednie doświadczenie, które pozwala nam na realizowanie potrzeb naszych czytelników.

Z końcem 2012 roku Buchmann połączył się z dwoma innymi wydawnictwami o wieloletniej tradycji na polskim rynku wydawniczym tworząc wspólnie Grupę Wydawniczą FOKSAL.

Grupa Wydawnicza FOKSAL powstała w grudniu 2012 roku w wyniku połączenia trzech znanych oficyn wydawniczych: Buchmann, W.A.B. oraz Wilga. W 2013 r. Grupa rozwinęła dynamicznie swoja ofertę poszerzając znacząco i porządkując zakres produktowy. Powstały nowe marki: Erotica, w ramach, której wydajemy literaturę erotyczną; Uroboros wydający fantastykę, OLE, gdzie znajduje się literatura kobieca, książki o tematyce sportowej oraz politycznej. Jesienią 2013 r. w ramach struktur powstał FoxGames - wydawca gier planszowych.

Staramy się docierać do większej liczby czytelników, z coraz to większą i bardziej zróżnicowaną ofertą.

Książki wydawnictwa

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Dama Kier
Monika Godlewska (I)
Dama Kier
Pokaż wszystkie recenzje