Logo wydawnictwa - Genius Creations

Genius Creations

http://geniuscreations.pl/

Wydawnictwo Genius Creations narodziło się z marzeń, a nie z kalkulacji biznesowej. Na pewnym etapie życia nie można już było odkładać ich realizacji na później. Kochamy książki właściwie od zawsze. W czasach, kiedy nie było internetu, a telewizja miała dwa kanały, to biblioteki, antykwariaty i księgarnie były drogą do cudownego „gdzieindziej”.

Nasze kariery zawodowe przez długi czas oddalały nas od realizacji marzeń, a były one na początku skromne – prowadzić małą księgarenkę lub antykwariat, gdzieś w zaułkach starego miasta. Mijały lata. Czasy się zmieniały. Mieliśmy szczęście poznać się nawzajem.

W 2009 roku za dosłownie 500 złotych otworzyliśmy księgarnię internetową MadBooks.pl (wówczas w zaułkach starego miasta były już jedynie puby i pustostany). Szybko stała się ona jedną z najwyżej ocenianych księgarń w Polsce. W kolejnych latach dzięki atrakcyjnym cenom i nienagannej obsłudze MadBooks.pl przekształcił się w księgarnię o wielomilionowych obrotach. W jego ślady poszła kolejna nasza księgarnia Bookiatryk.pl, która powstała głównie z myślą o nastoletnich czytelnikach.

W 2014 roku wbrew trendom rynkowym postanowiliśmy spróbować swoich sił jako wydawca. Czytanie i sprzedawanie książek już nam nie wystarcza. Chcemy stać się pośrednikiem pomiędzy autorami (często debiutantami), a czytelnikami. Mamy nadzieję na wzór renesansowych mecenasów promować twórców bliskich naszemu poczuciu estetyki, które niekoniecznie musi pokrywać z mainstream’owym.

Książki wydawnictwa

Zobacz także

Recenzje miesiąca
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło
Nie wiesz o mnie wszystkiego
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Emilia Kiereś, Małgorzata Musierowicz
Na Jowisza 2! Nadal uzupełniam Jeżycjadę
Księżniczka Zoja
Marcin Szmel
Księżniczka Zoja
Powrót na Zaginiony Kontynent
Przemysław Hytroś
Powrót na Zaginiony Kontynent
Retorsja
Tomasz Brewczyński
Retorsja
Zimne wody Wenisany
Linor Goralik
Zimne wody Wenisany
150 wesel i grób
Magdalena Kubasiewicz
150 wesel i grób
Riku i królestwo bieli
Randy Taguchi
Riku i królestwo bieli
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy