Logo wydawnictwa - Oficyna wydawnicza G&P

Oficyna wydawnicza G&P

http://www.gmp.poznan.pl/

Od początku naszej działalności wydawniczej towarzyszy nam popularna postać Koziołka Matołka, jako że specjalizujemy się m.in. w publikowaniu książek DLA DZIECI; nade wszystko z kanonu klasyki obcej i polskiej (z Brzechwą, Tuwimem, Konopnicką, Kownacką i Makuszyńskim na czele).

Od kilku lat rozszerzamy swoją ofertę o publikacje popularyzujące wiedzę i edukacyjne, w tym barwny i ilustrowany słownik ortograficzny dla dzieci.

Sporo naszych książek dla dzieci wzbogacają ilustracje Jana Marcina Szancera. Posiadamy zresztą wyłączność na twórczość tego znakomitego, najbardziej popularnego ilustratora dla dzieci, współtwórcy znanych wielu pokoleniom postaci i przedmiotów świata baśniowego, m.in. Pana Kleksa, Lisa Witalisa, Pinokia czy słynnej Tuwimowskiej lokomotywy. Także Kornel Makuszyński należy do firmowych autorów G&P, stąd w naszej ofercie szlagier kilku dziecięcioleci - "Przygody Koziołka Matołka".

Naszą reprezentacyjną inicjatywą wydawniczą DLA DOROSŁYCH jest seria: "Fakty i mity", która charakteryzuje się efektowną i bogatą szatą ilustracyjną, a nade wszystko oryginalnym spojrzeniem na najpopularniejsze (ekranizowane) utwory literackie, ujawniając ich związki z autentycznymi postaciami i wydarzeniami historycznymi. Wydajemy również serię poradników dla nauczycieli, którzy szukają nowoczesnych, oryginalnych i praktycznych rozwiązań dydaktycznych i wychowawczych, aby móc uatrakcyjnić dzieciom edukację, a sobie samym - pracę w szkole.

Wydawnictwo G&P istnieje od 1990 roku. Założycielami, właścicielami i szefami firmy są Henryk Gościański i Karol Prętnicki, ongiś związani swoją działalnością z Ogólnopolskim Ośrodkiem Sztuki dla Dzieci i Młodzieży.

Nasza Oficyna publikuje rocznie ok. 70 tytułów z zakresu literatury pięknej, edukacji i popularyzacji wiedzy, adresowanych zarówno do najmłodszych, jak też młodzieży gimnazjalno-licealnej i dorosłych. Jesteśmy niemal w każdym domu, w bibliotekach szkolnych i publicznych. Nasze książki znaleźć można w księgarniach na terenie całego kraju, a także (bywa!) za granicą; pełną zaś listę naszych propozycji prezentujemy na stronach internetowych i w katalogach. W naszej stałej ofercie jest około 100 tytułów.

Książki wydawnictwa

Zobacz także

Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Łowca
Agnieszka Pruska;
Łowca
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Pokaż wszystkie recenzje