Dlaczego warto?
REJESTRACJA
LOGOWANIE
KSIĄŻKI
Nowości
Zapowiedzi
Patronujemy
Autorzy
Cykle
Streszczenia
Wydawnictwa
FILMY
Nowości
Zapowiedzi
SERIALE
Wszystkie
Popularne
Seriale obyczajowe
Seriale tureckie
Telenowele
Seriale komediowe
Seriale kryminalne
Reality show
Programy rozrywkowe
NEWSY
Wszystkie
O tym się mówi
Filmy i seriale
Konkursy i nagrody literackie
Fragmenty książek
Promocje i wyprzedaże
Telewizja
Wydarzenia
RECENZJE
Wszystkie
Biografie, wspomnienia
Dla dzieci
Dla młodzieży
Dydaktyka
Fantasy, science fiction
Historyczne
Horror
Komiksy
Kryminał, sensacja, thriller
Kuchnia
Literatura faktu, reportaż
Literatura piękna
Medycyna i zdrowie
Obyczajowe
Pedagogika
Podróżnicze
Poezja
Popularnonaukowe
Poradniki
Przygodowe
Psychologia
Romans
Sport
Wiedza ezoteryczna
Young Adult
Zarządzanie i marketing
PUBLICYSTYKA
Wszystkie
Popularne
Wywiady
Recenzje filmów i seriali
Sylwetki twórców
Analiza
Esej
Felieton
Komentarz
Kurs pisania
Jak pisać wiersze?
Recenzje gier planszowych
Relacja
CYTATY
Wszystkie
O Życiu
O miłości
O kobietach
Złe
O ludziach
RANKING
SPOŁECZNOŚĆ
Wiersze
Opowiadania
Forum
Konkursy
Granice TV
Wymieniaj punkty na książki
Zdjęcia użytkowników
Wyzwania czytelnicze
Ranking użytkowników
BIBLIOTECZKA
granice.pl
Cytaty
Czytelniku, wybacz mi niedoskonałości warsztatu. Przecież chodzi tu o relację pewnych wydarzeń. Najkrócej o książce można powiedzieć, że to kontynuacja opowieści Pilota. Obejmuje niecały ostatni rok jego życia, czyli 1943/44. Szukając Małego Księcia zaprzyjaźnia się z Liskiem i dopytuje się o dalsze losy jego i Małego Księcia.A te są oczywiście mocno pobudzające do refleksji. Akcja mojej książki toczy się na granicy światów. Trochę na Ziemi, trochę w międzyświecie stworzonym przez Króla królów.Zresztą teraz już niech ta opowie
Autor:
Małgorzata Falba
0
Raje są po to, aby je utracić, a wygnani - aby już nigdy nie oglądać Boga.
Autor:
Ałbena Grabowska
0
Kolory były z telewizji i światło świata przepadało w nich bez śladu.
Autor:
Andrzej Stasiuk
0
Życia nie należy brać zawsze tak śmiertelnie poważnie, Amhalu, inaczej nie jest godne tego, aby je przeżyć.
Autor:
Licia Troisi
0
Potem na fotel trafilam ja, i pani nalozyla mi na morde takie rzeczy, ktore do tej pory znalam tylko ze slyszenia. Dla mnie szczyt makijazu to tusz na rzesy i usta pociagniete blyszczykiem. W wyjatkowych okolicznosciach decyduje sie jeszcze polozyc cien na powieki gorne. Po dwoch godzinach i tak laduje na powiekach dolnych. Posiadam rowniez fluid, troche przez przypadek, ale za kazdym razem, gdy probowalam go uzyc, efekt koncowy nasuwal mysl o dalmatenczykach. Moglam jedynie zanucic na pocieszenie: U motylka plamek kilka slyzy ku
Autor:
Marta Madera
0
Nadszedł czas, aby przekazać złe wieści - forum powinno zostać zamknięte. Tak, to oznacza naprawdę zamknięte, i jest po temu wiele powodów".
Autor:
Kevin Poulsen
0
I znowu nie był nigdy sam:
Autor:
Aleksander Puszkin
0
Tym, co wzbudza nasze największe przerażenie, nie są zagrożenia, które potrafimy nazwać, tylko te stworzone przez naszą wyobraźnię. Nie lękamy się wypełnionych wściekłością tyrad, tylko gróźb wypowiedzianych ze słodkim uśmiechem.
Autor:
John Verdon
0
Powrót to przyznanie się do porażki, a także pewność, że nadejdą klęski jeszcze gorsze.
Autor:
J.R.R. Tolkien (John Ronald Reuel Tolkien)
0
Kiedy się obudziłem byłem w nastroju równie bojowym jak stek w maszynie do mielenia mięsa. Powlokłem się do łazienki, wlazłem pod zimną wodę i wytarłem się ręcznikiem, który z profilu był chyba niewidoczny. To mieszkanie to prawdziwy pałac. Gdyby wsadzić tam ze dwa meble w stylu Chippendale, już można by nazwać je norą.
Autor:
Raymond Chandler
0
Kiedy Marcus Auer usłyszał jej głos po raz pierwszy, nie uwierzył, że to ona. Z trzaskiem odłożył słuchawkę. Zadzwoniła znowu. - Jest tylko jedna Marlena Dietrich, mój drogi, i jestem nią ja - powiedziała.
Autor:
Angelika Kuźniak
0
- posadzka przeszkadza Ci spać, Dov?
Autor:
Marek Hłasko
0
Już zawsze będziesz odpowiedzialny za to, co oswoiłeś
Autor:
Antoine de Saint-Exupery
0
Żony nie bierze się po to, aby mieć służącą, ale po to, aby razem iść przez życie, budować rodzinę i wychowywać dzieci.
Autor:
Zbigniew Nienacki
0
Zatarcie granicy pomiędzy przyjaźnią a fascynacją innego rodzaju było pewną drogą do utraty przyjaciela.
Autor:
Emily Giffin
0
←
pierwsza
poprzednia
1793
1794
1795
1796
1833
1843
1853
1933
1953
1973
następna
ostatnia
→
Dodaj nowy cytat
Najpopularniejsze tagi
życie(193)
ludzie(146)
miłość(135)
smierc(131)
bóg(112)
praca(103)
kobieta(76)
dzieci(69)
kobiety(66)
prawda(63)
Reklamy